AB’de uçuşlarda maske mecburiliği sona eriyor

Avrupa Birliği (AB) genelinde 16 Mayıs’tan itibaren havalimanlarında ve uçuşlarda maske kullanma mecburiliği kaldırılıyor.

Uçuşlarda maske zorunluluğunun kaldırıldığını Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı (EASA) ve Avrupa Hastalık Tedbire ve Denetim Merkezi (ECDC) yetkilileri çarşamba günü bir açıklama yaparak duyurdu.

EASA Lideri Patrick Ky, maskelerle ilgili alınan kararın, Avrupa genelinde ulusal makamların toplu taşıma araçlarıyla ilgili şimdiki uygulamalarıyla bağdaştığını söyledi.

İtalya, Fransa ve öteki AB ülkeleri korona virüsü pandemisi nedeniyle aldıkları tedbirlerin çok kıymetli bir kısmını iptal etti. Almanya’da ise toplu taşıma araçlarında maske mecburiliği hâlâ geçerli.

Havayolu şirketlerine, uçuşun gerçekleştiği ülkenin toplu taşıma araçlarında maske mecburiliği bulunması halinde yolcuların maske takmalarını sağlamaları tavsiye edildi.

ECDC Yöneticisi Andrea Ammon da maske zorunluluğunun iptal edilmesine rağmen toplumsal uzaklığa dikkat edilmesi ve bulaşmanın önlenmesi için sık sık ellerin yıkanması gerektiğini söyledi. (DIŞ HABERLER)

****

Avrupa’da havalimanları ve uçuşlarda maske mecburiliği kaldırılıyor. Uygulama, 16 Mayıs’tan itibaren yürürlüğe girecek.

https://www.dw.com/tr/abde-u%C3%A7u%C5%9Flarda-maske-zorunlulu%C4%9Fu-sona-eriyor/a-61760881
REKLAM

Avrupa Birliği (AB) genelinde16 Mayıs’tan itibaren havalimanlarında ve uçuşlarda maske kullanma zaruriliği kaldırılıyor.

Uçuşlarda maske zorunluluğunun kaldırıldığını Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı (EASA) ve Avrupa Hastalık Tedbire ve Denetim Merkezi (ECDC) yetkilileri Çarşamba günü bir açıklama yaparak duyurdu.

EASA Lideri Patrick Ky, maskelerle ilgili alınan kararın, Avrupa genelinde ulusal makamların toplu taşıma araçlarıyla ilgili şimdiki uygulamalarıyla bağdaştığını söyledi.

İtalya, Fransa ve öteki AB ülkeleri koronavirüs pandemisi nedeniyle aldıkları tedbirlerin çok kıymetli bir kısmını iptal etti. Almanya’da ise toplu taşıma araçlarında maske zaruriliği hala geçerli.

Havayolu şirketlerine, uçuşun gerçekleştiği ülkenin toplu taşıma araçlarında maske zaruriliği bulunması halinde yolcuların maske takmalarını sağlamaları tavsiye edildi.

ECDC Yöneticisi Andrea Ammon da, maske zorunluluğunun iptal edilmesine rağmen toplumsal uzaklığa dikkat edilmesi ve bulaşmanın önlenmesi için sık sık ellerin yıkanması gerektiğini söyledi.

Related Posts

Heny Onyekuru: ‘Galatasaray’a karşı oynarken bir şeyler hissettim ama…’

Süper Lig’de Galatasaray ile 0-0 berabere kalan Adana Demirspor’da Henry Onyekuru, maç sonunda açıklamalarda bulundu. İşte Henry Onyekuru’nun …

Sivasspor – Ballkani maç biletleri satışta

Sivasspor, UEFA Avrupa Konferans Ligi G grubu maçında 06 Ekim Perşembe günü 19.45’te sahasında Ballkani’yi konuk edecek. Mücadelenin biletleri …

Biden duyurdu: Bağımsızlıklarını tanıyacağız

ABD Lideri Joe Biden, Washington’da dün başlayan ve bugün de devam eden ABD-Pasifik Adaları Ülkeleri Doruğu’nda konuştu.ABD ile Pasifik Adaları …

Milyonların çözüm beklediği EYT sorunu için Bakan Bilgin’den heyecanlandıran sözler

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Aydın’da 2023’e Doğru Şehir Buluşmaları programında konuştu. Bakan Bilgin, asgari ücretten EYT …

Ferdî Silahsızlanma Günü’nde Maçka Parkı’nda ‘Sessiz ayakkabıların yürüyüşü’ 

28 Eylül Ferdî Silahsızlanma Günü’nde Maçka Demokrasi Parkı’nda ‘Sessiz ayakkabıların yürüyüşü’ isimli aktiflik düzenlendi. Umut Vakfı’nın …

ABD’li sözcüden Yunanistan açıklaması: Tansiyonu artırabilecek aksiyonların vakti değil

Yunanistan’ın memleketler arası hukuka karşıt formda Ege’deki GASA kapsamında bulunan Midilli ve Sisam adalarına zırhlı araçlar sevk ettiği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.