ABD’li milyarder Elon Musk’a taciz suçlaması

Dünyanın en güçlü insanı Elon Musk, son günlerde ağır bir servet kaybı tehlikesiyle karşı karşıya.

Gerçi vakit zaman kasıtlı olarak pay bedellerini düşürme atakları yaptığı bilinen ABD’li milyarderin yeni bir oyun peşinde olup olmadığını kimse bilmiyor.

Lakin bu sefer hiç olmadığı kadar önemli bir taciz suçlamasıyla karşı karşıya olan Musk, kelam konusu suçlamanın Demokrat Parti’ye oy vermeyeceğini açıklamasından sonra gelmesine dikkat çekiyor.

CİNSEL ORGANINI GÖSTERDİĞİ TEZ EDİLDİ

Musk, kendi firmasında çalışan bayan bir işçiye cinsel organını gösterdiği ve kendisiyle cinsel içerikli iletileşme yani sexting yapması karşılığında bayan çalışanına bir at ikram edeceğini söylediği üzere suçlamalarla karşı karşıya.

ABD’de yayın yapan Business Insider’ın haberine nazaran Musk, tezlerdeki bayanın susması için ona 250 bin dolar ödeme yaptı.

Amerika’da bilhassa taciz durumlarında milyarderler ve siyasalların “sus hissesi” olarak ödeme yaptıkları ve karşılığında muahede imzaladıkları geçmişte ortaya çıkmıştı fakat Musk’ın kelam konusu savla müsabakasının manidar olması başlarda yeni soru işaretlerinin oluşmasına neden oldu.

KENDİSİNE MASAJ YAPTIRTTIĞI ÖNE SÜRÜLDÜ

Tacize uğradığı sav edilen bayanın 2016 yılında Musk’a masaj yaptırtmak üzere odasına çağrıldığı lakin ABD’li milyarderin yarı çıplak halde onu beklediği sav edildi.

Bayanın Musk’a masaj yaptırdığı lakin onunla cinsel bağlantıya girmediği kaydedildi.

Businss Insider’ın haberinde bayanın işten çıkarılma sebebinin Musk’la cinsel münasebete girmeyi reddetmesi olduğu söylenildi.

MUSK ARGÜMANLARA KARŞILIK VERDİ

“MÜMKÜN DEĞİL!”

Haberi yayımlayan Business Insider’a e-posta yoluyla yanıt yollayan Elon Musk, öyküde çok daha fazlası olduğunu şu sözlerle anlattı:

“Tacize meyilim olsaydı 30 yıllık mesleğimde bu şimdiye kadar ortaya çıkardı. Birinci defa ortaya çıkması mümkün değil.”

“HİT PARÇA”

Tezleri siyaset tarafından motive edilen hit bir modül olarak değerlenidren Musk, kendisinin siyasi tercihini açıklamasının akabinde bu söylentilerin ortaya atılmasını “ismi bir senaryo” olarak nitelendirdi.

“Bana yapılan ataklara siyasi açıdan bakılmalı. Bu onların ismi bir senaryosu. Lakin beni düzgün bir gelecek ve özgür konuşma hakkınız için konuşmaktan alıkoyamaz.”

Musk haberin, bu vakte kadar oyunu verdiği Demokrat Parti’nin politik doğrucu telaffuzlarının zorbalığa evrilmesi tezlerini desteklemesi nedeniyle artık oyunu Cumhuriyetçi Parti’ye vereceğini beyan etmesinin akabinde yayımlanmasına dikkat çekti.

Related Posts

ABD’li sözcüden Yunanistan açıklaması: Tansiyonu artırabilecek aksiyonların vakti değil

Yunanistan’ın memleketler arası hukuka karşıt formda Ege’deki GASA kapsamında bulunan Midilli ve Sisam adalarına zırhlı araçlar sevk ettiği …

Finlandiya’ya geçmek isteyen Rusları engellemek için çit inşa edilmesi isteniyor

Yerel basındaki haberlere nazaran, Finlandiya Hudut Muhafızlarınca sunulan raporda, “güvenlik ortamında görülen değişiklikler” nedeniyle Rusya …

İstanbul polisinden uyuşturucu operasyonu: Polis lağımdan kokain çıkarttı

Olay, evvelki gün gece saatlerinde Zeytinburnu Yeşiltepe Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran, gece saatlerinde uygulama yapan …

KPSS sabah oturumu başladı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) 31 Temmuz’da düzenlenen oturumlarının iptal edilmesinin akabinde ertelenen Kamu İşçi Seçme İmtihanı …

Kaftancıoğlu gördüğü manzarayla sarsıldı

Hakkında verilen siyasi yasakla gündeme gelen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İstanbul Bağcılar’daki Mahmutbey Mahallesi’ndeki …

Küçük Ahmet’ten görenleri duygulandıran selam

Kayseri’de yaşayan 8 yaşındaki Ahmet Yasin Biberci, judo idmanından sonra yaşadıkları apartmana geldi. Asansöre bineceği sırada apartmanda asılı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.