Binanın Doruğuna Dağ İnşa Etmek Mi? İşte Görgüsüz Milyonerler Tarafından İnşa Edilen 10 Çılgın Yapı

Yarın bir milyon dolar kazanacak olsaydın, ne alırdın? Bir konut? Otomobil? Ayrıyeten borçlarınızı ödeyebilir, yeni bir TV alabilir ve sevdikleriniz için hoş bir şeyler alabilirsiniz. Lakin, hala istediğiniz her şeyi satın almak için çok paranız varken, fikirleriniz tükendiğinde ne yaparsınız? İşte kazandıkları paraları nereye harcaması gerektiğini bilmeyen kimi milyonerler bu yapıları inşa etti.

ENDONEZYA “TAVUK KİLİSESİ”

Bu abartılı milyonerlerden biri paralarıyla ne yapacağını sahiden bilmiyordu, bu yüzden Endonezya ormanının ortasına devasa bir kilise inşa ettirdiler. Bu yapının en çılgın yanı ise tavuk formunda olması. Ya da milyonerin kendisine nazaran bir güvercin.

Daniel Alamsjah, Jakarta’da çalıştığını ve ansızın Allah’ın kendisinden güvercin biçiminde bir kilise inşa etmesi için bir bildiri aldığını söyledi. Yer, 2000 yılında, ironik bir biçimde, fon eksikliği nedeniyle terk edildi. O vakte kadar, rastgele bir dinden beşerler için bir ibadethaneydi: Budistler, Müslümanlar ve Hıristiyanlar.

BİR BİNANIN ZİRVESİNDE ÖZEL BİR DAĞ

Pekinli bu milyoner Zhang Biqing, şimdiden 26 katlı bir binanın sahibiydi. Fakat bu kâfi değildi: üzerine özel bir dağ inşa etmeye karar verdi. Bir Çin dağından bekleyeceğiniz her şeye sahiptir: ağaçlar, kayalar, çimenler, patikalar, oturmak için banklar ve çok daha fazlası.

Zhang Biqing, bir kentin ortasında sonuncu bir ülke kaçamağı yarattığını düşündü, fakat ne yazık ki düşü çok uzun sürmedi. Yapay dağı inşa etmek için geçen altı yıl boyunca komşularından çok sayıda şikayet aldı. Birçoğunun akabinde, mahallî yetkililer Biqing’in gururunu ve sevincini yıkması için bir buyruk yayınladı.

KORSAN TEMALI BİR ADA

Küçük çocuklar ne olmak istediklerini düşündüklerinde, ekseriyetle astronot, yarış arabası şoförü, polis memuru yahut… Korsan olmayı düşünürler. Bu çocukluk düşü, bu İngiliz milyonerin yetişkin hayatına kadar sürdü.

Bu eksantrik milyoner, İngiliz kır malikanesinde bu özel korsan temalı adayı inşa ettirdi. Bir gölün ortasında yer alır ve çalışan bir pub, bir rıhtım, bir şelale ve bir plaj içerir. Sahibi görünüşe nazaran Karayip Korsanları’nı seviyor ve vaktini adada Jack Sparrow üzere giyinerek geçirmeyi seviyor.

ÇİN’DEKİ MASAL KALELERİ

Bu Çinli milyonerin hayatında tek bir gayesi vardır: 100 masal kalesi inşa etmek. Liu Chonghua, bu tıp mimarinin yaygın olmadığı Çin’in her yerinde masalsı kaleler inşa etmeyi planlıyor. Disney sinemalarından, Münih’teki binalardan, İspanyol mimar Gaudi’nin çalışmalarından ve Barselona’daki Sagrada Familia’dan ilham alıyor.

Bu kalelere şimdiden 100 milyon yuan’den fazla para harcadı ve şimdiden yedi tane inşa etti. Chonghua’nın daha gidecek çok yolu var fakat kim bilir: tahminen bir gün Çin bu kalelerden 100’üne sahip olur.

ÇESME’DE BİR AKVARYUM ÇİTİ

Mehmet Ali Gökçeoğlu, dünyanın en abartılı çitlerinden birinin gururlu sahibidir. İzmir Çeşme’de yer alan lüks villasının önündeki metal çiti, yüzlerce canlı, egzotik balık içeren bir çitle değiştirdi. Çit, büyük bir turistik cazibe merkezi haline geldi.

Villanın kendisi esasen epey etkileyici, fakat akvaryum çiti şovun gerçek yıldızı. Kimsenin kırılgan akvaryuma ziyan vermemesini sağlamak için yüz tanıma özelliğine sahip 17 kameradan oluşan bir nezaret ağı tarafından korunmaktadır. Fazla yaklaşmak alarm çalmasına sebep olacaktır.

STAR TREK’TEN UZAY GEMİSİNE BENZEYEN TEKNOLOJİ ŞİRKETİ OFİSİ

Bu Çinli oyun geliştiricisi Liu Dejian, USS Enterprise NCC-1701-E’ye benzeyen bir bina inşa etmek için yaklaşık 150 milyon dolar harcadı. Bu dünyaca ünlü uzay gemisi, üç Star Trek sinemasında de rol aldı ve artık Çin’deki Changle kentinde bulunabilir.

Bina ayrıyeten SciFi yıldız gemilerinde bulunanlar üzere otomatik kayar kapılara sahiptir. Binanın içinde ayrıyeten gerçek boyutlu bir Tyrannosaurus rex iskeleti kopyası bulacaksınız. Bu milyoner mutlaka parasını abartılı şeylere harcamayı seviyor.

AYAKKABI FORMUNDA BİR EV

Bu abartılı milyoner Albay Mahlon M. Haines, bir ayakkabı mağazası sahibi olarak mesleğiyle o kadar gurur duyuyordu ki, ayakkabıya benzeyen bir konut inşa etmeye karar verdi. Bu ayakkabı konutu York County, Pennsylvania’da bulunuyor ve milyonerin mimara gösterdiği eski bir iş çizmesinden sonra tasarlandı.

Ve orada durmadı. Ayrıyeten toprakta ayakkabı formunda bir köpek kulübesi de bulunmaktadır. Yani evet, şayet çok paranız varsa ve işinizi tanıtmak istiyorsanız, ya bir ilan panosu kiralayabilirsiniz… Ya da bir konut inşa edebilirsiniz.

MASAL ROMANTİZMİYLE GELMEYEN MASAL ŞATOSU

Bu eksantrik milyoner Christopher Mark, her şeye sahip olduğunu sanıyordu. Masal üzere bir şato yaptırmış, masal karısı ve masal çocuğuyla orada yaşayabilsin diye. Masal üzere bir hayat yaşarlar ve masal üzere şeyler yaparlar.

Maalesef o denli olmadı. Christopher karısını boşadı, onu ve çocuğunu mülkten kovdu, akabinde şatoyu satışa çıkardı. Para her şeyi satın alamaz, zira bunu bu kıssanın size gösterdiğine hiç kuşku yok.

STONEHENGE’İN BİR KOPYASI.

Bu İrlandalı protestocu, bu kopyayı şimdiye kadarki en büyük protestosunun bir modülü olarak yaptı.

Ama kimse ondan bu kadar ileri gitmesini beklemiyordu. 2011 yılında, 30 metre çapında ve neredeyse 100 metre etrafı olan Stonehenge’in 15 metre yüksekliğinde bir kopyasını yaptı. 39 ayakta taştan oluşan yapının inşası tek bir hafta sonu aldı. Bunu inşa etme müsaadesi yoktu, bu yüzden İlçe Meclisi onu binayı kaldırmaya zorlamaya çalışıyor. Bugün de ayaktadır.

DÜNYANIN EN YÜKSEK KÜTÜK KULÜBESİ

Nikolai Sutyagin, (yanlışlıkla) dünyanın en yüksek kütük kulübesini inşa eden eski bir Rus gangsterdir. 1992’de iki katlı bir konut inşa etmeye başladı. Komşularınınkinden daha büyük olması gerekiyordu, böylelikle kentteki en güçlü adam olduğunu gösterebilirdi.

Oldukça çabuk elden çıktı. Bugün, kütük kabin 13 katlıdır ve 144 fit yüksekliğindedir. Milyonerin yalnızca servetini göstermek istemesiyle başlayan etkileyici bir muvaffakiyet.

Related Posts

Bursa’da sahne alan Ece Seçkin’in yaralandığı an

Kimisi en yüksek çatıya, kimisi elektrik direğine çıkıyor, kimisi olmaz denilen hareketleri yapıp, bazıları de saç saça baş başa hengame ediyor …

Murat Yıldırım baba oluyor! Daha önce bebeklerini kaybeden çiftten mutlu haber…

Uzun zamandır baba olmanın hayalini kuran ünlü oyuncu Murat Yıldırım’dan hayranlarını sevindiren haber geldi. Ünlü oyuncu ve eşi İman Elbani …

Chloe Loughnan: Türk vatandaşlığına başvuracağım

SEÇKİN ŞENVARDAR / MİLLİYETChloe Loughnan, sunuculuğunu yaptığı ‘Magazin D’ hakkında, “Programı çok sevdim, gayet mutluyum” dedi. Türkiye’ye olan …

Yeni Game of Thrones dizisi ‘House of the Dragon’dan birinci fragman

Yaklaşık iki yıl evvel final yapan Game of Thrones (Taht Oyunları) serisinin 300 yıl öncesini anlatan “House of the Dragon” dizisinden fragman …

Son dakika haberi | TATİL SIRASINDA TACİZE UĞRAYAN GENÇ KIZ, ÖLDÜRESİYE DÖVÜLDÜ; O ANLAR KAMERADA

İSTANBUL’dan tatil için gittiği Sakarya’da, yolda yürürken sözlü tacize uğrayan genç kız, sığındığı tekel bayisinde öldüresiye dövüldü …

Emanet’in Seher’i Sıla Türkoğlu camın gerisinden o denli bir poz verdi ki! ‘Alev alev yaktın prenses’

Emanet dizisindeki Seher karakteriyle hafızalara kazınan Sıla Türkoğlu, toplumsal medyayı epey etkin kullanıyor. Oyunculuk mesleğine 2018 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.