CHP’li Özkoç’tan Erdoğan’a sert reaksiyon

CHP Küme Başkanvekili Engin Özkoç, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Erdoğan’ın Seyahat aksiyoncuları için kullandığı ‘sürtük’ tabirine reaksiyon gösterdi. Özkoç, “Ortada sürtük yok, çürük yok. Fakat milletine ‘sürtük, çürük’ diyen bir Cumhurbaşkanı var. Milletine sürtük, milletine çürük diyen Cumhurbaşkanı’nın prestiji kelam konusu olamaz” dedi.

CHP Küme Başkanvekili, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, gündemi kıymetlendirdi. Türkiye’nin bugün temel sorunun ‘ekonomi’ olduğunu vurgulayan Özkoç, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Erdoğan’ın, Eylül ayından bu yana uygulamaya koyduğu ekonomik programın, yapısal meseleleri büyüttüğünü, ülkeyi vaat edilen her noktanın gerisine sürüklediğini söyledi.

“O GÖRÜNTÜYÜ, 466 HAFTADIR BEKLİYORUZ”

Özkoç, Erdoğan’ın mescitte yaşananlarla ilgili bu iddiayı 9 yıl evvel, 11 Haziran 2013 tarihindeki küme toplantısında da lisana getirdiğini ve gelecek Cuma manzaraları yayımlayacağını söylediğini hatırlatarak şunları söyledi:

* “O görüntüyü, 466 haftadır bekliyoruz. Recep Tayyip Erdoğan’ın palavrasına karşılık, caminin müezzini açıklama yaptı: ‘Ben bir din adamıyım, palavra söyleyemem, mescitte içki içilmedi’ dedi. Ne oldu biliyor musunuz?

* Allah ismine korkarak Recep Tayyip Erdoğan’ın palavrasına katılmayan müezzini Recep Tayyip Erdoğan sürdürdü. Görüntüyü göstereceği yere, müezzini sürdürdü. Yalnızca o mu? İmam da mahkemede verdiği tabirde: ‘İçki içen kimseyi görmedim’ dedi.

* Müezzin ve caminin imamı, Recep Tayyip Erdoğan’ı yalanladı. Allah korkusu olan, vicdanı olan müezzin ve imam; Allah korkusu olmayan ve vicdanı olmayan Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan zat.”

“YAŞADIĞIMIZ BUHRANIN TEK SORUMLU ERDOĞAN VE KİBRİ”

Özkoç, kelamlarına şöyle devam etti:

* “Erdoğan’ın ekonomik programını uygulamaya koyduğu Eylül ayında dolar, 8 lira 30 kuruşmuş, bugün 16 lira 45 kuruş. Tayyip Erdoğan ne demişti? Enflasyon düşecek demişti. Eylülde 19 olan enflasyon, bugün TÜİK’in sayılarına nazaran 70, bilim insanlarının yaptığı araştırmaya nazaran yüzde 157. Yarın TÜİK mayıs enflasyonunu açıklayacak. Onun bile 80’i aşacağı söyleniyor. Onlar bile artık gerçekleri gizleyemiyorlar.

* Ne demişti Recep Tayyip Erdoğan? ‘İşsizlik azalacak’. Yüzde 23’e dayandı, yüzde 23… Döviz rezervi artacaktı. Eylül ayında bu modeli uygulamaya koyduğunda Merkez Bankası’nın net rezervi eksi 37 milyar dolardı, bugün eksi 57 milyar dolar. Dış ticaret açığı, cari açık azalacaktı; dış ticaret açığı yılın birinci 5 ayında yüzde 136 arttı.

* Yani arkadaşlar aldığımız mallarla, sattığımız mallar ortasındaki yurtdışıyla yaptığımız ticari alakalarda istikrar allak bullak oldu. Cari açık da bugün itibariyle 18 milyar doları geçti. Bütün bunlar neden oluyor? Bir tek Recep Tayyip Erdoğan’ın kibri yüzünden… Erdoğan’ın bilimin dışında Türkiye’ye dayattığı iktisat modeli yüzünden ve kibri yüzünden Türkiye geriye gidiyor. Beşerler iflas ediyor, beşerler geçinemiyor.”

“MİLLET İTTİFAKI İKTİDARA GELDİĞİ GÜN, PİYASALAR NEFES ALIR”

Buhrandan çıkışın ‘Millet İttifakı’ ile mümkün olduğunu vurgulayan Özkoç, “Biz, bir ortaya geldik, “birlikte Türkiye’yi kurtaralım” diyen bir masa oluştu. Biz üstte birleştik, milletimiz de taban da birleşirse, bu iş birinci seçimde biter” dedi.

Millet İttifakı’nın iktidara geldiği gün Türkiye’nin ve iktisadın nefes alacağını lisana getiren Özkoç, iktisadın topyekûn toparlanabilmesi için temelde adalet, istikrar ve öngörülebilir bir siyasi yapıya gereksinim olduğunu söyledi.

“MİLLETİNE ‘SÜRTÜK’ DİYEN CUMHURBAŞKANI’NIN PRESTİJİ KELAM KONUSU OLAMAZ”

Özkoç, Erdoğan’ın Seyahat aksiyoncuları için söylediği “Dolmabahçe Bezmialem Valide Sultan Camii’nin içinde bu eşkıyalar, bu teröristler, bira şişeleriyle, bira kutularıyla adeta caminin içini pislemişti. Bunlar bu türlü, bunlar çürük, bunlar sürtük” biçimindeki kelamlarına ait şu sözleri kullandı:

* “Ortada sürtük yok, ortada çürük yok lakin milletine sürtük diyen, çürük diyen bir cumhurbaşkanı var.Bir düşünün bakalım… Milletine sürtük diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a vatandaşın bir tanesi ‘sen sürtüksün’ dese, başına ne gelir?

* Çabucak gözaltına alınır, cezalandırılır. Milletin prestijini saymayan bir cumhurbaşkanının prestiji, kelam konusu olamaz. Milletine sürtük diyen, milletine çürük diyen bir cumhurbaşkanının prestiji kelam konusu olamaz.”

“YENİ ‘ZEKERİYA ÖZ’, ADALET BAKAN YARDIMCILIĞINA ATANDI”

Engin Özkoç, Anayasa Mahkemesi’nin CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’na yönelik hak ihlali kararını tanımayan devrin 14. Ağır Ceza Mahkemesi Lideri Akın Gürlek’in bugün Adalet Bakan Yardımcılığı’na atanmasını da eleştirdi.

Özkoç, CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kelamlarına atıfla ‘yeni Zekeriya Öz’ dediği Akın Gürlek’in Enis Berberoğlu dışında, CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu, eski HDP eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Türk Tabipler Birliği Lideri Şebnem Korur Fincancı ve gazetecilerin mahkumiyeti kararlarında da imzası bulunduğuna dikkati çekerek, “HSK atama kriterlerinde; ‘AYM’ye kararlarına uymayan kişi terfi alamaz” diyor. Akın Gürlek, Enis Berberoğlu davasında AYM kararına uymadı, atama alabilir mi? Buna karşın Akın Gürlek, HSK tarafından birinci sınıf hakimliğe yükseltildi. Artık de Adalet Bakan Yardımcısı oldu” dedi.

“5’Lİ ÇETENİN ALACAKLARI OLUNCA MI AKLINA HUKUK GELDİ, GİDECEĞİNİ SEN DE BİLİYORSUN”

Özkoç, kelamlarına şöyle devam etti:

* “Erdoğan 5’li çeteye de bu türlü sahip çıkması gerekiyor. Zira onlarla iç içe, zira onlarla birlikte hareket ediyor; zira Tayyip Erdoğan, 5’li çeteyle geleceğini tesis ediyor. Onun için onların devletten alacakları Recep Tayyip Erdoğan için çok değerli.

* Recep Tayyip Erdoğan dünkü küme toplantısında diyor ki: ‘Ana muhalefet., yavru muhalefet, biz gelirsek bunların verdiği iş alan müteahhitlere ödemeler yapmayacağız demiş.Bu ülkede yargı var, bu ülkede hukuk var’ diyor…

* Yandaşlarının, 5’li çetenin alacakları olduğu vakit mı aklına hukuk geldi? Diyor ki: ‘Burada hukuk var, yargı var. Onlar alacaklarını kuruşuna kadar alacak.’ Niçin bu kadar tereddüt ediyorsun? Ne oldu? Zira sen gideceğini biliyorsun.”

Related Posts

AK Parti’de 2023 seçimleri için çalışmalar ağırlaştırıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 28 Ekim günü yaklaşık 30 bin davetlinin iştiraki ile açıklanacak olan “AK Parti’nin 2023 Vizyon …

İzmir’de sarsıntı konutları tamamlandı

İzmir’de 30 Ekim 2020’de 6,6 büyüklüğünde zelzele yaşandı. Şiddetli sarsıntı nedeniyle en çok hasar gören ilçe Bayraklı oldu. 117 vatandaşın …

Yukatel Merkezefendi-Aliağa Petkimspor: 70-79

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’ndeki ilk hafta maçında Aliağa Petkimspor, rakip sahada Yukatel Merkezefendi Belediyesi Basket’i 79-70 yendi …

Heny Onyekuru: ‘Galatasaray’a karşı oynarken bir şeyler hissettim ama…’

Süper Lig’de Galatasaray ile 0-0 berabere kalan Adana Demirspor’da Henry Onyekuru, maç sonunda açıklamalarda bulundu. İşte Henry Onyekuru’nun …

Sivasspor – Ballkani maç biletleri satışta

Sivasspor, UEFA Avrupa Konferans Ligi G grubu maçında 06 Ekim Perşembe günü 19.45’te sahasında Ballkani’yi konuk edecek. Mücadelenin biletleri …

Biden duyurdu: Bağımsızlıklarını tanıyacağız

ABD Lideri Joe Biden, Washington’da dün başlayan ve bugün de devam eden ABD-Pasifik Adaları Ülkeleri Doruğu’nda konuştu.ABD ile Pasifik Adaları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.