Devlet Bahçeli altılı masayı ve anket şirketlerini maksat aldı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Lideri Devlet Bahçeli, iktidarın son devirde değişim sinyalleri verdiği Suriye siyasetine takviye verdi. Hususa ait yazılı bir açıklama yapan Bahçeli, “Dışişleri Bakanımızın Suriyeli muhaliflerle Esad rejimi ortasında barışın tesis edilmesi konusundaki yapan ve gerçekçi kelamları kalıcı tahlil arayışlarına güçlü bir nefestir. Bundan hiç kimsenin rahatsız olmasına gerek yoktur” sözlerini kullandı.

Yazılı açıklamasında muhalefeti ve anket şirketlerini de amaç alan Bahçeli, “Bilhassa Milliyetçi Hareket Partisi’ni ve Cumhur İttifakı’nı oy oranı bazında aşağı çekip zillet ittifakını yüksek gösteren laçkalaşmış kamuoyu araştırma şirketleri esasen dış temaslı hain bir kurgunun içimize kadar sızmış lejyonlarıdır” dedi. Bahçeli, şöyle devam etti: “Bu köksüz anketçilerden elbette hukuk nezdinde ve mahşeri vicdan eşliğinde hesap sorulacaktır. Vaki hesaptan hiçbir demokrasi infazcısı kaçamayacaktır.

Bahçeli’nin açıklamalarının tamamı şöyle:

”Türkiyemizin istikrarlı ve savlı ilerleyiş ve yükseliş süreci hem ülke içinde hem de ülke dışında emeli ve amacı makus olan siyasi zihniyetler ve bunun haricindeki menfur mihraklar tarafından dertle izlenmektedir. Bilhassa zillet ittifakı dehşete düşmüş, telaşa kapılmıştır.

Siyasi rant ve çıkar devşirmek uğruna toplumsal huzur ve inancı baltalayan, bu suretle fitne seferine çıkartılan muhalefet partileri Türkiye’nin ulusal ve tarihi haklarına kesif bir cephe açmışlardır. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Lideri ve öbür zillet ortakları zıvanadan çıkmakla kalmamışlar, artık bayağılıklarını ve bağnazlıklarını her saha ve tabanda deşifre etmişlerdir.

Türk siyaset hayatı ruhunu ve gururunu emperyalizme satan, kullanım ömrünü zalimlerin insafına bırakan malum ve mahut partiler eliyle karalanmış, sistematik olarak kundaklanmıştır. Karşımızdaki mide bulandırıcı tablo ülkemiz aleyhine olduğu kadar demokrasi ismine da vahim bir tehdit olarak besbellilik kazanmıştır.

Bir masa etrafında toplanıp PKK ve FETÖ’nün senaryolarına gönüllüce boyun eğen altı partinin Türkiye tersliği, ulusal değerlerimizle kutuplaşması izahı ve tabiri olmayan bir çarpıklık noktasına ulaşmıştır. Emperyalizme taşeronluk yapan bu partilerin tezvirat ve tefrikaları da tahammül sonlarını tehlikeli formda aşmıştır.

Henüz Cumhurbaşkanı adayını dahi belirlemekten aciz bir siyasi güruhun hiç kuşkusuz aziz milletimize ve ülkemize sağlayacağı bir şey olmadığı üzere, bu kapsamda ümitvar olması dahi boş bir hayal, boşuna bir beklentidir.

Müstakbel başbakanlık pozu veren bir şahsın hal-i pürmelali mizah konusu olmasının yanı sıra, “kadından imam olmaz” çıkışı ve bu doğrultuda Cumhurbaşkanı adaylığı için yanıp tutuşan Kılıçdaroğlu’nun buna ne diyeceği, nasıl bir yorum getireceği hala belirsizliğini koruyan bir muammadır.

Sokak sokak gezip konuştuğu esnaflarımızdan istediği karşılıkları alamayınca kabalaşan ve kaskatı kesilen zihniyetlerin ne güzelliğinden, ne iradesinden, ne de demokratik nezaketinden bahsetmek mümkündür. Bir kısım tetikçi gazeteciyi ve birtakım tasmalı anket şirketini maaşa bağlayan, muhakkak aralıklarla algı operasyonu yaptıran partilerin foyası nihayetinde ortaya çıkmıştır.

Demokrasi kalpazanları, hukuk katliamcıları, ulusal irade dolandırıcıları zillet ittifakı çatısı altında birleşmiş ve buluşmuştur. Aziz milletimizin iradesini gasp ve rehin almak emeliyle sipariş anketleri yayımlatanların düzenbaz siyaset taktikleri ayaklarına dolanmıştır.

ANKET ŞİRKETLERİNİ GAYE ALDI

Bilhassa Milliyetçi Hareket Partisi’ni ve Cumhur İttifakı’nı oy oranı bazında aşağı çekip zillet ittifakını yüksek gösteren laçkalaşmış kamuoyu araştırma şirketleri esasen dış irtibatlı hain bir kurgunun içimize kadar sızmış lejyonlarıdır. Bu köksüz anketçilerden elbette hukuk nezdinde ve mahşeri vicdan eşliğinde hesap sorulacaktır. Vaki hesaptan hiçbir demokrasi infazcısı kaçamayacaktır.

Cumhur İttifakı’nın haklı ve haysiyetli yürüyüşü parlak bir muvaffakiyetin kapılarını aralayacak, bunun sonucunda Cumhuriyetimizin yüzüncü yıl dönümü Türk milletinin mükemmel bir uyanışına vesile olacaktır. Kaldı ki sömürgeleşmiş partilerin ülkemizin önünü kesme uğraşı tutmayacak, zillet terazisi aziz milletimizin tarihi vakarını asla çekemeyecektir.

Gerçekleri çarpıtmanın hiç kimseye bir faydası dokunmayacaktır. Türkiye bugün sağlam, sağduyulu ve ulusal bir iradenin marifetiyle zincirlerinden kurtulmaktadır. Son günlerde gerisi gerisine sahnelenen provokasyonlar, ulusal birliğimizi ve dayanışma ruhumuzu maksat alan sabotajlar bizi yolumuzdan çeviremeyecektir. Bu provokasyonlardan birisi de, Sümela Manastırı’nda 9’ncu defa ayin yapmak için Trabzon’a gelen Fener Rum Patriği Bartholomeos’a ekümenik yazılı Trabzonspor formasının armağan edilmesidir. Bu yürek yaralayıcı tertip skandal olmasının ötesinde tahrik, tahrip ve taciz tonu çok yüksek bir meydan okumadır. Trabzonspor’umuza ve bu kulübümüze gönül veren saygıdeğer vatandaşlarımıza hakaret niteliğindeki bu kepazeliğin hiçbir vicdan tarafından kabul edilmeyeceği ortadadır.

Türkiye’de ekümenik diye bir kurum ve vazife tarifi yoktur. Lozan Antlaşması mucibince, Fener Rum Patriği’nin siyasi ve idari işlerle uğraşmaması, ülkemizdeki Rum-Ortodoks vatandaşlarımıza manevî hizmet vermesi karar altına alınırken, Fatih Kaymakamlığı’na bağlı bir din vazifelisi olmasının dışında hiçbir statüsü de olamayacaktır. Türkiye’nin dört bir koldan tuzağa çekilerek ulusal ve manevi hassasiyetlerinin tahriş edilmesi etap etap ilerletilen bir kumpasın içyüzünü açığa vurmaktadır. Hedef kaos çıkarmak, kriz ortamı yaratmaktır.

‘MOODY’S İSİMLİ DERECELENDİRME ŞİRKETİ TÜRKİYE İKTİSADI HAKKINDA KUŞKU UYANDIRMA DENSİZLİĞİNDE BULUNUYOR’

Alevi İslam inancına mensup kardeşlerimiz üzerinde oynanan şirret oyunlar, KPSS şaibesi, etnik kimlikleri kaşıyan sinsilikler, Moody’s isimli derecelendirme şirketinin Türkiye iktisadı hakkında kuşku uyandırma densizliği ve Azez’de Türk bayrağını yakma şerefsizliği bir kaos planlamasının birbiriyle ilişkili olaylarından sırf bir kısmıdır.

Türkiye’nin ufkunu perdelemek, gücünü tüketmek, manevi direncini kırmak gayesiyle emre amade bekleyen iç ve dış odaklar eşzamanlı faaliyet halindedir. Fırsatçılar devrede, fesat yuvaları tetiktedir. Buna karşın Azez’de al bayrağımızı yakma teşebbüsünde bulunan soysuzların yaka paça yakalanmaları ve ihanetlerinin bedelini ödeyecek olmaları çok sevindirici bir gelişmedir. Bağımsızlığımızın sembolü al bayrağımıza el uzatan, egemenlik haklarımıza lisan uzatan, ulusal varlığımıza göz koyan kim ya da kimler varsa bunun acıklı sonuçlarına en ağır biçimde katlanacaklardır.

Ayrıca devası kaygısına yetmeyen, küçücük ve ipotekli aklıyla partimizi şiddetle bir gösteren selamsız sevimsiz Babacan’ın asıl şiddet ve dehşet faili bölücü terör örgütüne tek kelam edememesi, hatta teröristlere sevimlilik taslaması düştüğü çukurun derinliğini göstermesi bakımından ibret verici bir hüsrandır. Bu şahsın muadili ve mukallit gibisi serok Ahmet’in Suriye’de yaşayan Kürt kökenli kardeşlerimizi istismar eden ayıplı kelamları şahsıyla müsemma olan bozgunculuğa yeni bir misaldir.

‘TÜRKİYE’NİN SURİYE’DE ATTIĞI ADIMLAR PAHALI VE İSABETLİDİR’

Türkiye’nin Suriye konusunda attığı adımlar pahalı ve isabetlidir. Bu ülkede yaşayan hiç kimse, kökeni ve mezhebi ne olursa olsun ülkemizin ötekisi yahut hasmı değildir. Hepsi kardeşimizdir, ortamızda tarihe, kültüre ve inanca dayanan kuvvetli bağlar vardır. Dışişleri Bakanımızın Suriyeli muhaliflerle Esad rejimi ortasında barışın tesis edilmesi konusundaki yapan ve gerçekçi kelamları kalıcı tahlil arayışlarına güçlü bir nefestir. Bundan hiç kimsenin rahatsız olmasına gerek yoktur.

Türkiye’nin Suriye ile görüşme seviyesini siyasi diyalog mertebesine çıkarması, bu çerçevede terör örgütlerinin yuvalandıkları her coğrafik alandan işbirliğiyle sökülüp atılması önümüzdeki siyasi gündem bahislerinden birisi olmaya namzettir ve hatta ciddiyetle ele alınmaya kıymettir.

2023’e kadar her alanda ve her komşumuzla olağanlaşma atmosferinin hakim olması samimi isteğimiz ve umudumuzdur.

Üzerinde yaşadığımız geniş coğrafyanın bize söylediği; çatışarak değil kucaklaşarak yaşamanın tek seçenek olduğudur. Bunu başaracak tek siyasi irade de Cumhur İttifakı’dır. Gerisi yalnızca fasa fisodur, fuzuli ezberdir, gürültü kirliliğidir.

Türkiye tarihi müktesebatının yol haritasında ara aldıkça, komşularıyla dengeli, düzeyli, saygılı ve istikrarlı diyaloglar kurdukça, ne zillete gün doğacak, ne global emperyalizm fırsat bulacak, ne de mücavir bölgelerde terör örgütleri tutunacaktır.

2023 yılı büyük Türk-İslam asrının miladı ve misakı olacaktır. Bizimle milliyetçilik yarışına girip kutlu ceddimiz ve rahmetle yad ettiğimiz Süleyman Şah’ın türbesiyle ilgili dedikodu yapan Kılıçdaroğlu’na asıl yanıtı Türk milleti verecek, Dersim ayarlı bu şahsın gerçek yüzünü kesinlikle ifşa edecektir. Bu ise sırf bir sabır ve vakit meselesidir”

Related Posts

İzmir’de sarsıntı konutları tamamlandı

İzmir’de 30 Ekim 2020’de 6,6 büyüklüğünde zelzele yaşandı. Şiddetli sarsıntı nedeniyle en çok hasar gören ilçe Bayraklı oldu. 117 vatandaşın …

Yukatel Merkezefendi-Aliağa Petkimspor: 70-79

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’ndeki ilk hafta maçında Aliağa Petkimspor, rakip sahada Yukatel Merkezefendi Belediyesi Basket’i 79-70 yendi …

Heny Onyekuru: ‘Galatasaray’a karşı oynarken bir şeyler hissettim ama…’

Süper Lig’de Galatasaray ile 0-0 berabere kalan Adana Demirspor’da Henry Onyekuru, maç sonunda açıklamalarda bulundu. İşte Henry Onyekuru’nun …

Sivasspor – Ballkani maç biletleri satışta

Sivasspor, UEFA Avrupa Konferans Ligi G grubu maçında 06 Ekim Perşembe günü 19.45’te sahasında Ballkani’yi konuk edecek. Mücadelenin biletleri …

Biden duyurdu: Bağımsızlıklarını tanıyacağız

ABD Lideri Joe Biden, Washington’da dün başlayan ve bugün de devam eden ABD-Pasifik Adaları Ülkeleri Doruğu’nda konuştu.ABD ile Pasifik Adaları …

Milyonların çözüm beklediği EYT sorunu için Bakan Bilgin’den heyecanlandıran sözler

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Aydın’da 2023’e Doğru Şehir Buluşmaları programında konuştu. Bakan Bilgin, asgari ücretten EYT …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.