Fırat Develioğlu, Galatasaray lider adaylığından çekildi

Galatasaray Kulübü’nün 11 Haziran’da yapılacak Fevkalâde Seçimli Genel Heyeti öncesinde geçtiğimiz günlerde başkanlığa aday olduğunu açıklayan Fırat Develioğlu, bugün yaptığı açıklamayla da adaylıktan çekildiğini bildirdi.

Develioğlu’nun yazılı açıklaması şöyle;

“16 Mayıs 2022 tarihinde Galatasaray Kulübü Lideri Sayın Burak Elmas 11 Haziran’daki seçimlerde aday olmayacağını açıklamıştır.

Adaylığımı koyduğum birinci günden beri mevcut iki adaydan diğerlerinin da çıkması konusunda çabada bulunduğumu beyan ettim. Sıkça rastladığımız biçimiyle daima ve tahlilsiz biçimde yalnızca eleştiren tarafta bulunmak istemedim. Lafta bırakmayarak kendim de elimi taşın altına koymak suretiyle adaylığımı açıkladım.

Bu maksatla eski liderlerimizden kimileri da dahil olmak üzere topluluğun sevilen ve özellikli isimlerini kulübümüzü içinde bulunduğu güç durumdan çıkarmaları için aday olmaya ikna etmeye çalıştığımı bildirdim.

Aday oldukları takdirde Sn. Adnan Polat, Sn. Ünal Aysal ve Sn. Dursun Özbek’le rekabet etmeyeceğimi ve bu adaylardan rastgele biri etrafında birleşilmesi gerektiğini savundum.

Bu şahısların özendirilmesi ve kulüp başkanlığına ikna edilmesi gerektiği kanaatindeydim. İçinde bulunduğumuz güç ortamda tüm adayların Sn. Dursun Özbek çatısı altında birleşmesinin gerekli olduğunu görüyorum.

Sn. Hamamcıoğlu ve Sn. Öztürk’ün ortak tek bir listeyle Sn. Özbek çatısı altında seçime girmelerinin gerektiğini düşünüyorum.

Bu maksatla da kendilerine bu tarafta gerekli sahayı açmak için hiç kimse lehine olmadan yalnızca adaylıktan ÇEKİLİYORUM. Bana takviye veren başta taraftarımıza, tüm takımıma ve basınımıza kalpten teşekkür ediyorum.

Seçimden sonra da sıradan bir üye olarak adeta bir fahri müfettiş üzere kulübümüzün gidişatını denetim edeceğimi taahhüt ediyorum. Bu seçimde olmasa da birinci muhtaçlık duyulduğunda, taraftarımızın beni vazifeye çağırdığı her anda misyona hazır olduğumu beyan ediyorum.

Seçim yarışına girdiğimiz öbür iki adayın üstlerine düşen topluluğumuzun birliği misyonuna bu halde katkıda bulunmalarını talep ediyorum.” (HABER MERKEZİ)

Related Posts

İstanbul polisinden uyuşturucu operasyonu: Polis lağımdan kokain çıkarttı

Olay, evvelki gün gece saatlerinde Zeytinburnu Yeşiltepe Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran, gece saatlerinde uygulama yapan …

KPSS sabah oturumu başladı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) 31 Temmuz’da düzenlenen oturumlarının iptal edilmesinin akabinde ertelenen Kamu İşçi Seçme İmtihanı …

Kaftancıoğlu gördüğü manzarayla sarsıldı

Hakkında verilen siyasi yasakla gündeme gelen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İstanbul Bağcılar’daki Mahmutbey Mahallesi’ndeki …

Küçük Ahmet’ten görenleri duygulandıran selam

Kayseri’de yaşayan 8 yaşındaki Ahmet Yasin Biberci, judo idmanından sonra yaşadıkları apartmana geldi. Asansöre bineceği sırada apartmanda asılı …

Marmaris’te orman yangını

Marmaris’in Yalancıboğaz mevkisinde kızılçam ağaçlarıyla çevrili ormanda saat 12.30 sıralarında yangın başladı. Bölgeden yükselen dumanları …

Dünya Kupası’nın tanıtımı için Ankara’da aktiflik düzenlendi

Katar’ın Ankara Büyükelçisi Pir Muhammed bin Nasır bin Jassim Al Sani konut sahipliğinde Başşehir Voleybol Salonu’nda düzenlenen aktifliğe …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.