Haftalık Bitcoin Tahmini Çıktı: Bu Seviyeler Bekleniyor!

Kripto analisti Akash Girimath, Bitcoin’in, 21.209 dolarlık istikrarlı bir destek seviyesinin üzerinde ilerlediğini söylüyor. Analiste göre, satış baskısındaki bir artışın, 20.000 dolara dik bir düzeltmeye yol açması mümkün. Öte yandan, 25.000 dolar psikolojik seviyesinin üzerinde bir günlük mum çubuğu, düşüş görünümünü geçersiz kılacak. Akash Girimath’ın Bitcoin tahmini ve analizlerini okuyucularımız için hazırladık.

Bitcoin bir toparlanma rallisi girişiminden önce…

Bitcoin fiyatı, son sekiz ayda gelişen ve hepsi ayı eğilimine yol açan üç paralel kanalı açıkça gösteriyor. En sonuncusu 19 Ağustos’ta BTC’nin yaklaşık 23.200 dolardan 20.800 dolara %10 düştüğü zamandı. Sonuç olarak, Bitcoin şimdi 20.750 dolar civarında kabaca üç eşit düşük yarattı. Bu düşüşe rağmen BTC, en yüksek işlem hacmi seviyesi olan Kontrol Noktası (POC) seviyesinin üzerinde 21.209 dolar ile olumlu bir başarı elde etti.

Bu dalgalanma noktalarının altında kalan likidite, yaklaşık 20.750 dolarda piyasa yapıcıların ana hedefi. Bu nedenle, bir toparlanma rallisi girişiminde bulunmadan önce BTC’yi büyük olasılıkla tekrar bu seviyeyi süpürmek için aşağı itecekler. Ancak bir sonuca varmadan önce, daha düşük bir zaman dilimindeki bir grafiğe bakalım.

BTC 1 saatlik grafik

Bir saatlik grafikte, Bitcoin başka bir artan paralel kanal oluşturuyor gibi. Bu da kırılmaya son derece yakın. Bununla birlikte, 18 Ağustos ile 22 Ağustos arasındaki en yüksek hacim kabaca 21.437 dolar. Kontrol Noktası (POC) olarak da adlandırılan bu seviye, bir destek seviyesi görevi görecek. Bu dayanağın bir direnç bariyerine çevrilmesi, daha düşük bir zaman dilimi arızasını teyit edecektir.

“Likidite toplamak için ayı Bitcoin tahmini mantıklı”

Bununla birlikte, piyasa katılımcılarının, ayıların planlarını aynı anda engelleyebilecek 21.209 dolar tutarındaki daha yüksek zaman çerçevesi POC’nin farkında olması gerekiyor. Bu nedenle, 21.209 doların bir dökümü ile sağlanan ikincil onayı beklemek, 20.750 dolara satış çılgınlığı fikrine daha fazla güven katacak.

BTC 1 saatlik grafik

Likidite toplamak için ayı Bitcoin tahmini mantıklı. Bununla birlikte, BTC 21.209 dolar destek tabanının altına düşmezse muhtemelen bu asla gerçekleşmeyecek. Bunun yerine, bu bariyerden bir sıçramanın, bir toparlanma rallisini zamanından önce tetiklemesi muhtemel. Böyle bir durumda, piyasa katılımcılarının Bitcoin’i 22.382 ile 22.586 dolar blokajı ile karşılaşması mümkün. Bu engeli aşmak nispeten kolay olacak. Bu da BTC’yi dengesizliği 23.175 dolardan doldurmaya ve potansiyel olarak yerel bir tepe oluşturmaya itecek.

Bitcoin tahmini: Boğa görünümü potansiyelinin ana hatları

Yukarıda açıklanan toparlanma rallisi tezi ivme kazanmaya devam ederse, BTC’nin 31 Mayıs ile 18 Haziran arasında tanık olduğu %44’lük çöküşün orta noktası olan 24.989 dolarlık engeli yeniden test etmesi muhtemel.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere BTC Ağustos ayında üç denemeden sonra başarısız oldu. Bu yüzden, bu seviye geçmişte aşılması özellikle zordu. Bu nedenle, bu bariyeri bir destek tabanına çeviren kararlı bir günlük mum kapanışı, boğaların varlığının ve alıcıların yeniden canlandığının güçlü bir göstergesi olacak. Böyle bir gelişme, düşüş tezini de geçersiz hale getirecek. Daha sonra 29.000 dolara kadar toparlanma yolunu açacak.

Bir günlük grafikte görüldüğü gibi, 28.000 ile 29.000 dolar arasındaki alanın, yardım rallisinin kar rezervasyonu yapanlardan büyük satış baskısı ile karşı karşıya kalması muhtemel. Dolayısıyla burada yerel bir tepenin oluşması mümkün.

Related Posts

Sıfır araç almak isteyenler dikkat! Hyundai i10 modellerinde dev kampanya: Eylül’de al Nisan’da ödemeye başla!

Sıfır arabalardaki fiyat artışı cep yakmaya devam ediyor. Bilhassa dünya genelinde yaşanan cip krizi ikinci el araba fiyatlarında da artışa neden …

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un annesi Çiğdem Simavi’nin dileği

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un annesi Çiğdem Simavi, oğluyla ilgili “Ali, çocukluğundan beri çok özeldir. Çok üzülüyorum, çok yoruluyor …

Can Tanrıyar bu sefer baltayı taşa vurdu: Petek Dinçöz’ün ahı tuttu

Son yıllarda özel hayatı, içine düştüğü borç sarmalı, alacaklılara karşı tehdit ve şantaj içerikli paylaşımları ile gündeme gelen magazinci …

Dokumacılık bölümü kış döneminde stoklarını hazırladı

İstanbul’da toptancı dokumacılık merkezlerinden biri olan Merter dokuma merkezi, kış dönemi hazırlıklarını tamamladı. Merkez Avrupa’ya ve yüklü …

CHP’li Ömer Fethi Gürer: Manda sayısı tekrar 185 bin 574’e düştü

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM’ye verdiği soru önergesinde, Vahit Kirişci’ye Türkiye’deki manda varlığını sordu. Gürer, Kirişci …

Elektrik fiyatları ne kadar oldu? (17 Eylül 2022)

Enerji Piyasaları İşletme AŞ datalarına nazaran, spot elektrik piyasasında süreç hacmi bugün düne nazaran yüzde 23,2 azalışla 1 milyar 437 milyon …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.