İzmir’de genç kızın hayatını karartan ehliyetsiz şoför hür bırakıldı

İzmir’in Bornova ilçesinde 31 Aralık 2021 tarihinde yaşanan olayda, ehliyetsiz şoför genç bir kızın makinelere bağlı yaşamasına neden oldu.

Ehliyetsiz şoför İsa E’nin (26) kullandığı 35 BAP 500 plakalı arabayla, Sude Solak’ın kullandığı 35 AUD 304 plakalı motosiklet kavşakta çarpıştı.

Çarpışmanın tesiriyle kaskı takılı motosiklet şoförü Solak ile gerisinde oturan ve kask takmadığı belirlenen, 24 yaşındaki Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde araştırma vazifelisi Dilara Aldanoğlu, motosikletten fırladı.

Arabanın ön camına çarpan motosikletteki iki arkadaş yaralanırken etraftakiler, durumu polis ve sıhhat gruplarına bildirdi.

Motosiklet şoförü taburcu, arkadaşının durumu ağır

DHA’nın transferine nazaran, ihbar üzerine gelen sıhhat takımları, yaralı Solak ve Aldanoğlu’nu Ege Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırdı.

Solak tedavisinin akabinde taburcu olurken, beyin travması ve buna bağlı kanama geçiren ağır yaralı Dilara Aldanoğlu’nun ise birinci müdahalenin akabinde  Türkan Özilhan Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

Yaklaşık 5 aydır makinelerle yaşıyor

Teneffüs aygıtına bağlı ve şuuru kapalı olan Aldanoğlu’nun 145 gündür tedavisi sürüyor.

Ailesine sürpriz için geldiği ortaya çıktı

Hemşirelik eğitimi aldığı ve mezunu olduğu Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde araştırma vazifelisi olan Aldanoğlu’nun yılbaşında ailesine sürpriz yapmak için İzmir’e geldiği öğrenildi.

Ehliyetsiz şoförün özgür bırakılmasına tepk

Kazadan sonra gözaltına alınıp, adliyeye sevk edilen araba şoförü İsa E., serbest bırakıldı. Etrafında, gücü ve güler yüzüyle tanınan Aldanoğlu’nun yakınları, güzelleşip, tekrar o eski günlerine dönmesini umutla beklediklerini söyledi.

“Aldığı nefes bile kendinin değil”

Dilara Aldanoğlu’nun annesi market işletmecisi Yasemin Aldanoğlu,“Canım yanıyor. Kızım günlerdir konuşamıyor, yürüyemiyor. Aldığı nefes bile kendinin değil. Oksijen dayanak aygıtına bağlı. Tekrar bir beyin ameliyatına girecek. Tabipler tıbben bir adım daha ileri gidebileceğini sanmıyor.

Bakım hastası olacağı söyleniyor

Bakım hastası olacağı tarafında öngörü var. Lakin ‘Allah’tan ümit kesilmez’ diyorlar. Ben de umudumu kaybetmiyorum. Kızımın şuuru kapalı. Hiçbir formda reaksiyon vermiyor. Bugün tedavi gördüğü bu hastanede stajını yapmıştı, diplomasını almıştı. Akademisyen olmak istiyordu. Başarılı bir öğrenci olduğu için okulunda akademisyen asistanı oldu” dedi.

“Doya doya sarılamadım”

Kızı Dilara’nın yılbaşı için 3 günlüğüne KKTC’den İzmir’e geldiğini belirten Yasemin Aldanoğlu, “Sarıldık. ‘Sen konuta çık ben geliyorum’ dedi. ATM’ye gidiyormuş. 5 dakika kadar sonra kaza oldu. Doya doya sarılamadım koklayamadım kızımı. Artık de enfeksiyon geçmesin diye sarılamıyorum, koklayamıyorum” dedi.

“Tutuklu yargılansın, içimdeki yangın tahminen soğur”

Kazaya neden olan araba şoförünün özgür bırakıldığını hatırlatan anne Aldanoğlu, “Tutuklu yargılanmasını istiyorum. İçimdeki yangın hiçbir türlü geçmez lakin tahminen soğur. Kızım bu haldeyken şoförün hür kalması beni yaralıyor”

“Hayat bizim için karardı”

Alkollü yahut ehliyetsiz direksiyon başına geçmesinler. Gözlerini yoldan ayırmasınlar, dikkat etsinler. Kızımın kolu, kanadı kırıldı. Kendi nefesi bile yok. Maddi manevi sıkıntı duruma düştük, yıprandık. Hayat, bizim için karardı.”


Related Posts

İstanbul polisinden uyuşturucu operasyonu: Polis lağımdan kokain çıkarttı

Olay, evvelki gün gece saatlerinde Zeytinburnu Yeşiltepe Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran, gece saatlerinde uygulama yapan …

KPSS sabah oturumu başladı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) 31 Temmuz’da düzenlenen oturumlarının iptal edilmesinin akabinde ertelenen Kamu İşçi Seçme İmtihanı …

Kaftancıoğlu gördüğü manzarayla sarsıldı

Hakkında verilen siyasi yasakla gündeme gelen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İstanbul Bağcılar’daki Mahmutbey Mahallesi’ndeki …

Küçük Ahmet’ten görenleri duygulandıran selam

Kayseri’de yaşayan 8 yaşındaki Ahmet Yasin Biberci, judo idmanından sonra yaşadıkları apartmana geldi. Asansöre bineceği sırada apartmanda asılı …

Marmaris’te orman yangını

Marmaris’in Yalancıboğaz mevkisinde kızılçam ağaçlarıyla çevrili ormanda saat 12.30 sıralarında yangın başladı. Bölgeden yükselen dumanları …

Dünya Kupası’nın tanıtımı için Ankara’da aktiflik düzenlendi

Katar’ın Ankara Büyükelçisi Pir Muhammed bin Nasır bin Jassim Al Sani konut sahipliğinde Başşehir Voleybol Salonu’nda düzenlenen aktifliğe …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.