Mersin’de öz kızından çocuğu olan istismarcı babaya tekrar tıpkı ceza

Mersin’de Mustafa T.’nin (56) kızı Melike T.’ye (30) 2014 ile 2019 yılları ortasında tekraren sıkıntı ve tehdit kullanarak cinsel taarruzda bulunduğu, kızının 2015 yılında çocuk dünyaya getirdiği, 2019 yılında Cumhuriyet Savcılığına yapılan ihbarla ortaya çıktı.

Tutuklanan Mustafa T. hakkında kızına karşı ‘nitelikli cinsel istismar’ cürmünden Mersin 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

“Sana sahip çıkan olmaz, ortada kalırsın”

Duruşmada Melike T., birinci cinsel taarruzun 2014 yılında, babasıyla birlikte gittiği Silifke ilçesindeki bir yazlıkta gerçekleştiğini, sonraki süreçte de “Sana sahip çıkan olmaz, ortada kalırsın” üzere tehditler ve fiziki baskılar kullanarak taarruzlarına devam ettiğini, annesine ve kardeşlerine ziyan vereceği telaşıyla yaşadıklarını kimseye anlatmadığını söyledi.

Melike T., hamileliği sürecinde kimseye bir şey anlatmadığını, doğumdan bir müddet sonra, “çocuk babamdan” diye itirafta bulunmasıyla olayın ortaya çıktığını ileri sürdü.

Bebek babasından

Mustafa T. de savunmasında kızı ile kendi isteğiyle münasebete girdiğini tez etti.

Kızının dünyaya getirdiği bebeğin kendisinden olmadığını, 2 kere birliktelik yaşadığını anlatan Mustafa T., kızı ile çekilmiş samimi fotoğraflarını da kanıt olarak sundu.

Yargılama sırasında bebeğin baba Mustafa T.’den olduğu belirlendi.

Mahallî mahkeme kanıt kabul etmedi

Sanık Mustafa T., bu fotoğrafların lehinde yorumlanmasını talep etti lakin Mersin 1. Ağır Ceza Mahkemesi, baba-kız bağı münasebetiyle tıpkı meskende yaşadıklarını, mağdurun gebelik sırasında da çekilmiş ‘fotoğraflarda gülümsüyor’ olmasının cinsel akın ve tehdit kabahatinin olmadığı manasına gelmeyeceğini, mağdurun sanıkla birebir meskende yaşamak zorunda olmasından ötürü bu tıp fotoğraf çekimlerine ‘sesini çıkaramıyor’ olabileceğini vurguladı.

Mahkeme heyeti, bir genç bayanın öz babasıyla kendi isteğiyle cinsel ilgiye girmesinin hayatın olağan akışına ve fıtrata uygun olmadığını vurgulayarak sanık Mustafa T.’yi güç ve tehdit kullanarak cinsel hücum hatasından 30 yıl mahpus cezasına çarptırdı.

İtiraz üzerine evrakın gönderildiği Adana Bölge İstinaf Mahkemesi 2. Ceza Dairesi de lokal mahkemenin kararını onadı.

Yargıtay’ın bozma münasebeti: Reşit mağdure ile münasebet, samimi fotoğraflar

Bunun üzerine dava evrakı Yargıtay’a taşındı.

Yargıtay 9. Ceza Dairesi, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın da bozma isteyen tebliğnamesini de dikkate alarak oy birliğiyle mahkumiyeti bozarak baba Mustafa T.’nin tahliyesine karar verdi.

9. Ceza Dairesi, sanığın reşit mağdure ile bağa girdiğini savunması ve bunu dayanaklar nitelikteki samimi biçimde çekildikleri fotoğrafların dikkate alınması gerektiğine işaret etti.

Lokal mahkeme Yargıtay’ın kararına direndi

Yargıtay’ın 2 Mart 2022 tarihinde oybirliğiyle aldığı karar üzerine tahliye edilen Mustafa T.’nin Mersin 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına tekrar başlandı.

Bugün görülen duruşmaya sanık Mustafa T., katılmazken kızı Melike T. ve taraf avukatlar hazır bulundu.

Mahkeme heyeti, Yargıtay’ın verdiği bozma kararına rağmen Mustafa T.’yi tekrar 30 yıl mahpus cezasına çarptırdı.

‘Baba öz kızına bunları yapmamalı’

Duruşma çıkışı açıklama yapan Melike T., dedi.

Duruşmayı takip eden Baro Lideri Gazi Özdemir de, davanın takipçisi olacaklarını söyledi.

Related Posts

ABD’li sözcüden Yunanistan açıklaması: Tansiyonu artırabilecek aksiyonların vakti değil

Yunanistan’ın memleketler arası hukuka karşıt formda Ege’deki GASA kapsamında bulunan Midilli ve Sisam adalarına zırhlı araçlar sevk ettiği …

Finlandiya’ya geçmek isteyen Rusları engellemek için çit inşa edilmesi isteniyor

Yerel basındaki haberlere nazaran, Finlandiya Hudut Muhafızlarınca sunulan raporda, “güvenlik ortamında görülen değişiklikler” nedeniyle Rusya …

İstanbul polisinden uyuşturucu operasyonu: Polis lağımdan kokain çıkarttı

Olay, evvelki gün gece saatlerinde Zeytinburnu Yeşiltepe Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran, gece saatlerinde uygulama yapan …

KPSS sabah oturumu başladı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) 31 Temmuz’da düzenlenen oturumlarının iptal edilmesinin akabinde ertelenen Kamu İşçi Seçme İmtihanı …

Kaftancıoğlu gördüğü manzarayla sarsıldı

Hakkında verilen siyasi yasakla gündeme gelen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İstanbul Bağcılar’daki Mahmutbey Mahallesi’ndeki …

Küçük Ahmet’ten görenleri duygulandıran selam

Kayseri’de yaşayan 8 yaşındaki Ahmet Yasin Biberci, judo idmanından sonra yaşadıkları apartmana geldi. Asansöre bineceği sırada apartmanda asılı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.