Tarikat yurdunda 12 yaşındaki çocuğa tecavüz! ‘Sadece istismar ettim’

Yalova’da bir dini küme tarafından kurulduğu sav edilen Kamiller İlim, Kültür ve Etraf Vakfı geçen yıl eylül ayında bünyesinde Halil Bağlı Talebe Yurdu‘nu açtı. Ruhsatı bulunmadığı halde kurulan yurda, 20’yi aşkın ortaokul öğrencisi kabul edilerek kişi başı en az 20 bin TL fiyat alındı.

Öğrencilerden 12 yaşındaki U.E. de yurtta kalıyordu.Halk Tv’den İsmail Saymaz’ın haberine nazaran, yurtta Kuran ve Türkçe dersleri veren ve Yalova Üniversitesi Toplumsal Hizmetler Kısmı mezunu olduğunu söyleyen 26 yaşındaki M.Z., U.E.’ye tekraren tecavüz etti. Saymaz’ın haberi şu formda devam ediyor:

U.E.’nin savcılıktaki tabirlerine nazaran Kuran ve Türkçe dersi veren 26 yaşındaki M.Z. “Keşke benim çocuğum olsan” diyerek, çocuğa yaklaştı. Altı ay sonra U.E. yatakhanede öbür çocuklarla uyurken, M.Z. yatağına girdi ve istismarda bulundu.

Bir ay sonra gece yarısı geldi ve U.E.’ye tecavüz etti.

U.E., “Utandığım için ses çıkaramadım” diyor.

Sonra bir daha…

M.Z., haftada bir-iki sefer bazen çocuk yatakhanesinde, bazen kendi odasında U.E.’ye tecavüzde bulundu. Son tecavüz 12 Haziran gecesi meydana geldi.

U.E., dayanamadığı için 16 Haziran’da, başından geçenleri aşçıya anlattı.

Ardından yurt arkadaşı B.G.’ye söyledi.

Ondan cep telefonunu istedi.

Babası M.E.’yi aradı.

“Baba, arkadaşım sana bir şey söyleyecek” diyerek, telefonu B.G.’ye verdi. Söylediklerini babasına anlatmasını istedi.

B.G., babaya şunları söyledi:

“Amca yurtta çok makus şeyler oluyor. U. sana anlatmaya utanıyor. M.Z. hoca, U.’ya tecavüz ediyor!”

İstanbul’da yaşayan M.E., özel aracıyla Yalova’ya gitti. Yurda varınca oğlunu çağırdı. “Ne oldu?” diye sordu. U., “Hoca bana eylül ayından beri tecavüz ediyor” dedi.

“NEFSİME UYDUM ÖZÜR DİLERİM”

Baba, M.Z.’nin odasına girmeden evvel telefonun ses kayıt sistemini açtı.

“Oğluma tecavüz ettin mi?” diye sordu.

M.Z., “Abi nefsime uydum, özür dilerim” dedi.

Baba telefonla M.Z.’nin başına vurdu.

Baba anlatıyor:

“Oğluma tecavüz eden şahıs kaçtı. Öteki hocalara ‘Nasıl bu türlü bir şeye müsaade verirsiniz’ dedim. ‘Bu olaylardan yeni haberimiz oldu, bugün öğrendik’ dediler.”

Baba M.E. ve oğlu şikayette bulunmak için Emniyete gitti.

Yurt müdürü İ.Ö. yanlarına geldi.

Baba:

“Yurdun ruhsatı yok, kuruluş basamağındayız. Sorun çıksın istemiyorum’ dedi. Diğer çocukların ziyan görüp görmediğini sordum. M.E.U.’ya da tecavüz ettiğini söylediğimde ‘Bu çocuğun ismini verme, akrabam olur. Kimse bilmesin’ dedi. ‘Kime tecavüz ettiyse ortaya çıkması için herkesin ismini söyleyeceğim’ dedim.”

O gün U.E. ve babası M.E.’nin tabiri alındı.

U.E., kendisinden öteki M.E.U.’yu M.Z.’nin odasına girip çıkarken gördüğünü tabir etti.

M.E.U., şöyle konuştu:

“M.Z., başka çocuklarla yaşanan sıkıntılar sebebiyle ekseriyetle yatsı namazından sonra beni odasına çağrıyordu. Beni koltuk altımdan ve göbeğimden gıdıklıyordu. Gıdıklamayı ne gayeyle yaptığını bilmiyorum.”

“İSTİSMAR ETTİM TECAVÜZ ETMEDİM”

Yalova Üniversitesi Toplumsal Hizmetler Kısmı mezunu olduğunu anlatan 26 yaşındaki M.Z., çocukların eylülden beri yurtta kaldığını fakat resmi açılışın bir ay sonra yapılacağını vurguladı. Tecavüzü red, istismarı kabul etti.

Şu ifadeyi verdi:

“U.E.’ye iki aydır samimi davranışlarda bulundum. Öncelerde yalnızca sarılıp öptüm. Vakit ilerledikçe cinsel isteklerim arttı ve cinsel yaklaşımlarda bulundum. Dokundum, cinsel organımı sürttüm. Tecavüz etmedim ancak istismarda bulundum. Diğer çocuğa istismarda bulunmadım.”

şikayet üzerine yurdun öğretmeni M.Z. tutuklanırken müdür İ.Ö. ise tutuksuz yargılanmak üzere özgür bırakıldı.

Related Posts

İzmir’de sarsıntı konutları tamamlandı

İzmir’de 30 Ekim 2020’de 6,6 büyüklüğünde zelzele yaşandı. Şiddetli sarsıntı nedeniyle en çok hasar gören ilçe Bayraklı oldu. 117 vatandaşın …

Yukatel Merkezefendi-Aliağa Petkimspor: 70-79

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’ndeki ilk hafta maçında Aliağa Petkimspor, rakip sahada Yukatel Merkezefendi Belediyesi Basket’i 79-70 yendi …

Heny Onyekuru: ‘Galatasaray’a karşı oynarken bir şeyler hissettim ama…’

Süper Lig’de Galatasaray ile 0-0 berabere kalan Adana Demirspor’da Henry Onyekuru, maç sonunda açıklamalarda bulundu. İşte Henry Onyekuru’nun …

Sivasspor – Ballkani maç biletleri satışta

Sivasspor, UEFA Avrupa Konferans Ligi G grubu maçında 06 Ekim Perşembe günü 19.45’te sahasında Ballkani’yi konuk edecek. Mücadelenin biletleri …

Biden duyurdu: Bağımsızlıklarını tanıyacağız

ABD Lideri Joe Biden, Washington’da dün başlayan ve bugün de devam eden ABD-Pasifik Adaları Ülkeleri Doruğu’nda konuştu.ABD ile Pasifik Adaları …

Milyonların çözüm beklediği EYT sorunu için Bakan Bilgin’den heyecanlandıran sözler

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Aydın’da 2023’e Doğru Şehir Buluşmaları programında konuştu. Bakan Bilgin, asgari ücretten EYT …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.