Ukrayna İstihbarat Şefi Budanov: Putin’in iki yıl içinde ölmesi bekleniyor

Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov, Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’in geçtiğimiz gece yarısında beklenmedik bir anda Kremlin’e gittiği anlar ile ilgili birinci kez konuştu.

Rusya Devlet Lideri Putin’in sıhhat durumu ile ilgili Kiev’den çok konuşulacak bir tez geldi.

Ukrayna istihbarat şefi Tümgeneral Kyrylo O. Budanov’a nazaran, Ukraynalı yetkililer Putin’in ağır hastalıklardan mustarip olduğuna ve iki yıl içinde ölmesini bekliyor.

Putin’i taşıyan konvoyun Cumartesi gece 23.00’da Kremlin’e giriş yapması sonrası Rus önderin savaş ile ilgili değerli bir açıklama yapacağı tez edilmişti.

Öte yandan Dün toplumsal medyaya yansıyan imajlarda Putin’i taşıyan konvoyun gece geç saatlerde Kremlin’e giriş yaptığı görülmüştü.

Görüntüler kısa müddette viral olurken husus ile ilgili beklenen açıklama Kremlin Sözcüsü Peskov’dan geldi.

Peskov, ‘her şey normal’ diyerek bunun Rus başkanın programının bir kesimi olduğunu belirtti.

RUS CASUS AÇIKLAMIŞTI

Geçtiğimiz haftalarda Rusya’nın devlet iç güvenlik kurumu olan Federal Güvenlik Servisi’nden (FSB) vazife alan bir casus hekimlerin Putin’e biçtiği ömrü açıklamıştı.

İngiliz Mirror gazetesi tarafından manşetten verilen argümana nazaran, tabipleri Rus öndere en fazla 3 yıl ömür biçti.

“GÖRME YETİSİNİ KAYBEDİYOR”

Kaynağın ismi güvenlik münasebeti ile kapalı tutulurken Putin’in hastalığı nedeniyle görme yetisinde de önemli gerileme meydana gelmiş durumda.

Vladimir Putin’in sıhhat durumuna dair son devirde ortaya atılan pek çok tez ortasında en çok parkinson ve kanser hastalığı ön plana çıkmış durumda.

Rus casus gazeteye yaptığı açıklamada şu sözlere yer vermişti;

‘Televizyona çıktığında ne söyleyeceğini okumak için her şeyin büyük harflerle yazılmış olduğu kağıt kesimlerine muhtaçlık duyuyor. Bu kağıtlara yazılan harfler o kadar büyük ki her sayfada yalnızca birkaç cümle var. Gözlerindeki durum önemli formda kötüleşiyor.’

DOKTORU DA KONUŞMUŞTU

Daha evvel Rusya merkezli bir araştırma platformu olan Proekt tarafından yayınlanan evraklarda Putin’e yaptığı ziyaretlerde en az 5 farklı hekim eşik ettiği argümanı yer almıştı.

Aynı evraklarda ‘Tiroid Kanseri konusunda uzmanlaşmış Kulak Burun Boğaz uzmanı Yevgeny Selivanov ise Rus önderin yanından hiç ayrılmıyor’ tabiri yer almıştı.

Rusya’da yayın yapması yasaklanan araştırma şirketinin yayınladığı dokümanlar ile ilgili ise Kremlin’den yalanlama gelmişti.

Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov, evrakları ‘hayal ürünü’ olarak tanımlayarak burada yer alan savların gerçeği yansıtmadığının altını çizmişti.

Özellikle son aylarda sıhhat durumu ile ilgili pek çok spekülasyon ile gündeme gelen 69 yaşındaki Rus önderin yüzüne sık sık botoks uygulattığı öne sürülüyor.

Related Posts

İstanbul polisinden uyuşturucu operasyonu: Polis lağımdan kokain çıkarttı

Olay, evvelki gün gece saatlerinde Zeytinburnu Yeşiltepe Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran, gece saatlerinde uygulama yapan …

KPSS sabah oturumu başladı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) 31 Temmuz’da düzenlenen oturumlarının iptal edilmesinin akabinde ertelenen Kamu İşçi Seçme İmtihanı …

Kaftancıoğlu gördüğü manzarayla sarsıldı

Hakkında verilen siyasi yasakla gündeme gelen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İstanbul Bağcılar’daki Mahmutbey Mahallesi’ndeki …

Küçük Ahmet’ten görenleri duygulandıran selam

Kayseri’de yaşayan 8 yaşındaki Ahmet Yasin Biberci, judo idmanından sonra yaşadıkları apartmana geldi. Asansöre bineceği sırada apartmanda asılı …

Marmaris’te orman yangını

Marmaris’in Yalancıboğaz mevkisinde kızılçam ağaçlarıyla çevrili ormanda saat 12.30 sıralarında yangın başladı. Bölgeden yükselen dumanları …

Dünya Kupası’nın tanıtımı için Ankara’da aktiflik düzenlendi

Katar’ın Ankara Büyükelçisi Pir Muhammed bin Nasır bin Jassim Al Sani konut sahipliğinde Başşehir Voleybol Salonu’nda düzenlenen aktifliğe …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.