Usta İsim: Dünyanın Bu Altcoin’e İhtiyacı Var!  

Ethereum, Decentral ve Jaxx Liberty’nin kurucusu Anthony Di Iorio’ya göre, birçok insanın durumdan yararlanmaya çalıştığı Ethereum’un yaklaşmakta olan Merge’ünü çevreleyen çok fazla gürültü olacak. Di Iorio, dünyanın neden lider altcoin Ethereum’a ihtiyacı olduğunu açıklıyor.

“Dünyanın bu altcoin projesine ihtiyacı var”

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Ethereum Merge, ağı PoW’dan PoS’a dönüştürecek. Merge, kripto ve hatta internet için önemli bir olay olarak kabul görüyor. Ve lider altcoin projesinin yükseltmesine sadece birkaç hafta kaldı. Anthony Di Iorio, tarih yaklaştıkça birçok kişinin anı kendi lehlerine kullanmaya çalışacağını söylüyor. Ayrıca, bunun başlı başına bir risk olduğunu kaydediyor. Bu bağlamda Di Iorio, şu açıklamayı yapıyor:

Merge ilginç bir yolculuk olacak. Birçok insan durumdan yararlanmaya çalışıyor. Onu çevreleyen çok fazla gürültü olacak. Bundan yararlanmak için ahşap işlerden çıkan insanlar olacak. PoW ile ilgili sorunlar var. Buraya gelmek uzun zaman aldı ve artık gerçekleşmeye hazır.

Di Iorio, Ethereum’un diğer kurucu ortağı Vitalik Buterin, 2013’ün sonunda ona teknik incelemeyi gösterdiğinde Ethereum’a dahil oldu. Di Iorio, Vitalik ile ilk olarak 2012’de Toronto’daki ilk Bitcoin buluşmasında tanıştı. Bununu için Di Iorio, şunları söylüyor:

Başlangıçta, 2013’ün sonunda Vitalik, teknik incelemeyi bana gösterdi. Bitcoin’in yapabilecekleri sınırlıydı. Bitcoin’in yapamadığı daha karmaşık işlevleri yapabilecek daha genelleştirilmiş bir şeye ihtiyacımız vardı. Erken vakitte, büyük olacağının ve neye ihtiyaç duyulduğunun farkına vardı. Bu yüzden ekibi kurmak için Toronto’da girişimlerde bulundum ve kuruluşlar kurdum.

“Babamdan borç almak zorunda kaldım”

Di Iorio başlangıçta Ethereum’u kendi kripto servetiyle finanse etti. Ancak, bunun yıllar boyunca birkaç fiyat çöküşünün ardından hızla buharlaştığını gördü. Bu bakımdan Di Iorio, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Bu kripto döngülerinden birkaçından geçtim. Benim için ilki 2014 yılında Mt. Gox ile geri döndü. Bitcoin’e 2012’de Bitcoin başına yaklaşık 10 dolardan girdim. İlk çalıştırma hızlı bir şekilde gerçekleşti. Fiyatları 2013’te 1.200 dolara çıkardı ve ardından 100 dolara düştü. Bitcoin’e girmenin ilk birkaç ayında milyoner oldum. Sonra tekrar çöktü. O zamanlar Ethereum’u başlattık.

Di Iorio, “Babamdan borç almak zorunda kaldım. Bu ilk projeyi finanse etmek, yerden kalkmaya çalışmak ve dünyanın dört bir yanındaki insanlardan 18 milyon dolar toplayan 2014’teki ürün satışına kadar düzenleyici engelleri atlamak zordu,” diyor.

Web3 ile yapılan en büyük hata

Blockchain üzerine kurulu web teknolojilerinin evriminin üçüncü neslini tanımlamak için kullanılan terim olan kripto ve Web3 için en yaygın zorluk, Web2’nin hatalarından kaçınmak. Di Iorio, bunun merkezileşme yönü olduğunu, yalnızca birkaçının en üstte sunulduğunu belirtiyor. Bu doğrultuda, şu yorumu yapıyor:

Eksik iş modelleri ölüme yol açar. İnsanlar, şirketlerde sürdürülebilirliğin nasıl yaratılacağı konusunda en başından beri düşünmediler. Bunun yerine, yatırımcılara her ay hizmet veriyorlar. Kullanıcılar bunu hisseder ve kullanıcılar ürünün kendisi olur. Sektörlerin uzun ömürlü olmasını sağlayan daha iyi modeller düşünmemiz gerekiyor. Reklam korkunç bir model.

Related Posts

İstanbul Havalimanı rekor tazeledi: 47 milyon yolcu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, dün toplumsal paylaşım sitesi “Twitter” hesabından, “İstanbul Havalimanı yüz yıllık rakiplerini …

TOKİ 250 bin konutu 2 yıl içinde bitirecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan TOKİ’nin 2 yıl içinde 250 bin konut yapacağını duyurdu. Lakin TOKİ’nin Aralık 2019’da kelamını verdiği 100 bin toplumsal …

Sıfır araç almak isteyenler dikkat! Hyundai i10 modellerinde dev kampanya: Eylül’de al Nisan’da ödemeye başla!

Sıfır arabalardaki fiyat artışı cep yakmaya devam ediyor. Bilhassa dünya genelinde yaşanan cip krizi ikinci el araba fiyatlarında da artışa neden …

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un annesi Çiğdem Simavi’nin dileği

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un annesi Çiğdem Simavi, oğluyla ilgili “Ali, çocukluğundan beri çok özeldir. Çok üzülüyorum, çok yoruluyor …

Can Tanrıyar bu sefer baltayı taşa vurdu: Petek Dinçöz’ün ahı tuttu

Son yıllarda özel hayatı, içine düştüğü borç sarmalı, alacaklılara karşı tehdit ve şantaj içerikli paylaşımları ile gündeme gelen magazinci …

Dokumacılık bölümü kış döneminde stoklarını hazırladı

İstanbul’da toptancı dokumacılık merkezlerinden biri olan Merter dokuma merkezi, kış dönemi hazırlıklarını tamamladı. Merkez Avrupa’ya ve yüklü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.