Apple iPhone sahiplerine ödeme yapacak! Peki hangi müşteri ne kadar tazminat alacak?

2020 yılında Apple, şirketi tüketicilere bunu yaptığını düzgün bir şekilde açıklamadan eski iPhone’ların performansını kasıtlı olarak düşürmekle suçlayan 2017 tarihli bir davayı çözüme kavuşturmayı kabul etmişti.

Anlaşmanın yapıldığı tarihte, iPhone sahiplerinin talep başına 25 dolar civarında ödeme alacakları tahmin ediliyordu. Ancak MacRumors’a ve bir kullanıcı tarafından paylaşılan doğrudan para yatırma ekran görüntüsüne göre, bu hafta sonu 92 dolara varan bireysel ödemeler gelmeye başladı.

Apple iPhone sahiplerine ödeme yapacak! Peki hangi müşteri ne kadar tazminat alacak?

Yalnızca ABD’deki iPhone sahipleri için geçerli olan anlaşma, 21 Aralık 2017’den önce iOS 10.2.1 veya üst sürümünü çalıştırdıkları sürece iPhone 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus ve SE ile birlikte iOS 10.2.1 veya sonraki sürümünü çalıştıran iPhone 7 veya 7 Plus’ı da kapsıyor. Aynı son tarih itibarıyla iOS 11.2 veya üzeri. Taleplerin Ekim 2020’ye kadar yapılması gerekiyordu. Bu kriterleri karşılayan birden fazla modele sahip olan kişilerin, her biri için ayrı talepte bulunmalarına izin verildi; bu, bazılarının Apple’dan sabırsızlıkla bekleyeceği bir çok ödeme alacağı anlamına geliyor.

Anlaşma web sitesinde aralık ayında yayınlanan bir güncellemede, ödemelerin Ocak 2024’te düşmeye başlayacağı belirtiliyor ve bu da ödemelerin gelmeye başladığı raporlarıyla uyumlu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx