Beden eğitimi öğretmenine beyzbol sopalı saldırı

Antalya’da bir beden eğitimi öğretmeni, öğrencisinin yakınları tarafından beyzbol sopasıyla sövüldü.

Olay, geçen pazartesi günü meydana geldi. Alınan bilgiye göre; Milli Egemenlik Ortaokulu’nda beden eğitimi öğretmeni olarak görev yapan Serkan Karahasan, okul çıkışında bir öğrencinin yakınları tarafından beyzbol sopasıyla dövüldü.

RAPOR ALIP, ŞİKAYETÇİ OLDU

Olayın ardından sağlık kuruluşundan rapor alan Serkan Karahasan, polis merkezine giderek şikayetçi oldu.

Öğretmenin bağlı bulunduğu sendika, öğretmenler, öğrenci velileri okul bahçesinde basın açıklaması yaparak duruma tepki gösterdi.

6. sınıf öğrencisi M.S.’yi bir arkadaşına akran zorbalığı uyguladığı için defalarca uyardığını, yapmaya devam ettiği için azarladığını belirten öğretmen Serkan Karahasan, şunları anlattı:

“Cuma günü uyardıktan sonra okuldan gönderdim. Akşam yakınları beni telefonla arayarak, ‘Bizim çocuğumuza sen nasıl böyle davranırsın.’ şeklinde tehditkar söylemlerde bulundu. Pazartesi günü tam okul dağıldığı sırada öğrencinin yakını olduğunu söyleyen 30-35 yaşlarında 2 kişi yanıma gelerek emrivaki bir şekilde ‘Anlat bakalım şu olayı’ diye konuştu. Diğer öğretmen arkadaşlarımın araya girmesiyle olay yatıştırıldı. Az sonra öğrencinin babası ve diğer aile bireyleri de geldi. Bir tanesinin elinde beyzbol sopası vardı. Küfür ederek üzerime saldırdılar. Ben de kendimi savundum. Öğretmen arkadaşlar araya girip ayırdı. Hemen polisi aradık. Polisler geldi ve hastaneye giderek rapor aldım. Daha sonra karakola gidip şikayette bulundum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx