Bu bitki romatizma tedavisinde harikalar yaratıyor

Defne yapraklarının mutfak kullanımlarının yanı sıra tıbbi faydaları da vardır. Halk hekimliğinde romatizmal ağrılar, sindirim bozuklukları ve solunum problemleri gibi çeşitli sağlık sorunlarını gidermek için kullanılırlar.

Bu doğal ilaçla kolayca kontrol altına alın Artan sayıda insan romatizmayı hafifletmek için doğal yöntemlere ilgi duyuyor ve defne yaprağı çoğu zaman ilgi odağı oluyor. Yüzyıllardır halk hekimliğinde kullanılan bu mütevazi yaprağın romatizma semptomlarını hafifletmede etkili bir doğal yardım olduğu düşünülmektedir. Antiinflamatuar ve ağrı kesici özellikleriyle defne yaprağı, standart tedavi yöntemlerine alternatif arayanlar için faydalı olabilir.

Romatizmal ağrılarda defne yağını kendinize sürebilirsiniz. İlerleyen satırlarda tedavi amaçlı kullanıma yönelik etkili bir defne yağı hazırlayarak romatizmal ağrıları hafifletmek için defne yaprağının nasıl kullanılabileceğine bakacağız.

Şöyle hazırlanır: 50 gram kurutulmuş defne yaprağı, ağzı iyice kapatılmış bir kapta 50 mililitre alkolde (yüzde 70) 24 saat bekletilir. Daha sonra yarım litre zeytinyağı ekleyin. Karışım su banyosunda kaynamasına izin verilmeden 5-6 saat ısıtılır. Süzün ve bir şişeye dökün.

Defne yaprakları mutfak ve tıbbi kullanımlarının yanı sıra günlük hayatımızda başka şekillerde de kullanılabilir. Gardırobunuza sadece birkaç yaprak koyarsanız, yünlü giysilerden güveyi uzaklaştıracaksınız. Geceleriniz huzursuz geçiyorsa yastığınızın altına defne yaprağı koyun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx