Çengel-3 Operasyonunda 1 Milyon Litre Kaçak Akaryakıt Ele Geçirildi

İÇİŞLERİ Bakanı Ali Yerlikaya, akaryakıt kaçakçılığına yönelik 46 ilde eş zamanlı düzenlenen ‘Çengel-3’ operasyonlarında, piyasa değeri yaklaşık 38 milyon TL olan 1 milyon litre kaçak akaryakıtın ele geçirildiğini açıkladı.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, akaryakıt kaçakçılığına yönelik 46 ilde ‘Çengel-3’ kod adlı eş zamanlı operasyonlar gerçekleştirildiğini belirtti. Buna göre;

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı Koordinesinde; il emniyet müdürlükleri kaçakçılık suçlarıyla mücadele şube müdürlükleri ve Gelir İdaresi Başkanlığı ekiplerince yürütülen operasyonlarda, 278 adrese arama yapıldı. Piyasa değeri yaklaşık 38 milyon TL olan 1 milyon litre ve kaçak akaryakıt ele geçirildi. 91 kişiye adli, 43 kişiye idari işlem yapıldı. Toplamda 20 milyon 825 bin 351 TL idari para cezası uygulandı. Yaklaşık 13 milyon TL’lik vergi kaybının önüne geçildi.

Operasyona katılan ekipleri tebrik eden Yerlikaya, “Sizlerin emeklerine, helal rızkına, bereketli kazancına göz diken her kim varsa karşılarında biz varız. Ülkemizin dört bir yanında kaçakçılara ve sahteciliğe karşı operasyonlarımız artarak devam edecek” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx