İki Ünlü CEO’dan Piyasa Tahminleri: Bu Altcoin’e Vurgu Var!

Kripto endüstrisi, 2024’te dönüştürücü bir yıla hazırlanıyor. Özellikle kilit oyuncular ve uzmanlar, çeşitli faktörlerden kaynaklanan bir yükseliş dalgası öngörüyor. Hint kripto borsası WazirX’in Başkan Yardımcısı Rajagopal Menon, planlanan Bitcoin halving’ine, faiz indirimlerine ve düzenleyici dinamiklere işaret ederek son derece elverişli bir ortam öngörüyor. Eş zamanlı olarak HashKey Grup CEO’su Xiao Feng açıklama yaptı. Zira yeni yıldaki blockchain endüstrisi için sekiz temel trendin ana hatlarını çizerek, M.Ö. 3500’de Sümer’de defterlerin başlangıcından Bitcoin’in 2009’da ortaya çıkışına kadar kayıt yöntemlerinin evrimini vurguladı. Ayrıca lider altcoin Ethereum’a yönelik iyimser açıklamalar vardı.

Bitcoin ETF’leri ve düzenleyici gelişmeler

Bitcpin ve altcoin pazarındaki iyimserlik, BlackRock, WisdomTree ve Fidelity dahil olmak üzere Bitcoin Borsa Yatırım Fonu (ETF) yarışındaki büyük oyuncuların ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na revize edilmiş başvurular sunmasıyla açıkça görülüyor. Bu hareketlilik, potansiyel düzenleyici onayları almaya hazır olunduğunu ve piyasaya olgunluk ve düzenleme getirildiğini gösteriyor. Menon, Hindistan ve ABD’deki seçimlere denk gelen düzenleyici çerçevelerin yükselişe yönelik piyasa hissiyatını şekillendirmesinin beklendiğini belirtiyor.

Geleneksel olarak güvenli liman varlığı olan altın, ABD Merkez Bankası’nın faiz indirimine ilişkin beklentilerin etkisiyle 2020’den bu yana en güçlü yılını tamamlıyor. Menon, özellikle Hindistan ve ABD’deki seçimlere işaret ediyor. Dolayısıyla siyasi olayların kripto sektörü üzerindeki potansiyel küresel etkisini vurguluyor. Özellikle Coinbase ve Circle gibi kripto firmaları, kritik bir rol taşıyor. Zira 2024’te yaklaşmakta olan güç değişimine uyum sağlayarak siyasi ve düzenleyici sonuçları aktif olarak etkiliyor.

Lider altcoin Ethereum, liderliğini sürdürecek

Diğer yandan HashKey Grup CEO’su Xiao Feng, Yeni Yıl mesajında, blockchain’in evriminin ayrıntılı incelemesini sunmakta. Böylece, köklerinin MÖ 3500’de Sümer’deki ilk defterden Bitcoin’in 2009’da ortaya çıkışına kadar izini sürüyor. Xiao Feng’in içgörüleri blockchain endüstrisinde beklenen trendlere ışık tutuyor. Ethereum’un blockchain teknolojisindeki liderliğini sürdürmesini, layer 2 teknolojisinin olgunlaşmasını tahmin ediyor. Ayrıca gerçek değeri destekleyen token ekonomik modeliyle kripto ekonomisinin yükselişini öngörüyor.

Feng, Ethereum’un blockchain alanındaki kalıcı liderliğine olan güvenini ifade ediyor. Tahminlerine göre Ethereum liderliğini sürdürecek ve ölçeklenebilirlik özellikleri ölçülemez hale gelecek. Bu öngörü, Ethereum 2.0 gibi yükseltmeler de dahil altcoin Ethereum’da devam eden gelişmelerle uyumludur. Ayrıca ölçeklenebilirlik zorluklarını ele alma ve pazardaki önemini sürdürme tutumunun sinyalini veriyor. Feng ayrıca Lightning Network’ün gelişimini, itibara dayalı stablecoin ödeme sistemlerini ve destek için rekabet eden geliştirici odaklı ağların ortaya çıkışını vurguluyor.

Feng’in yorumları devam ediyor

Feng, Bitcoin ve altcoin ekonomisinin yükselişinin, gerçek ekonomik ve teknolojik yenilikleri açıkça destekleyen ayrı bir bilim haline geldiğinin altını çiziyor. Önemli miktarda gerçek dünya değeri gösteren simgesel ekonomik model, bu yükselişi yönlendirecek konumdadır. Bu değişim, salt spekülasyondan, blockchain ve kripto para biriminin ana ekonomik faaliyetlere somut ve etkili bir şekilde entegrasyonuna doğru bir sapma anlamına geliyor. Blockchain ağlarının rekabetçi ortamında Feng, geliştirici merkezli ağlara geçişi vurguluyor.  

Feng, belirsizliklerin ortasında güvenli bir liman talebinin ortasında, kriptolara dikkat çekiyor. Bitcoin rallisinin temelini oluşturan mantığı ilginç bir şekilde jeopolitik hususlara bağlıyor. Enflasyon korkularının ortasında güvenli liman talebiyle hareket eden Avrupa ve ABD’nin gelişmiş ekonomilerine işaret ediyor. Bunları,, altcoin ve Bitcoin yükselişinin mantıksal temelinin arkasındaki itici güç olarak tanımlıyor.  Son olarak Feng, ülkeler küresel teknoloji ve yenilik merkezleri haline gelmek için yarışırken küresel dijital göçte bir patlama olacağını öngörüyor. “Dijital göçmen vizeleri” kavramının, kendilerini teknoloji ve yenilik için küresel merkezler haline getirme çabalarının bir parçası olarak bu vizeleri uygulamak için aktif olarak rekabet eden uluslarla birlikte ilgi görmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx