İş dünyasına İstanbul’da global ölçekte eğitim

ALEYNA SEVİM / İstanbul – BMI Business School, geçtiğimiz yıl Paris Sorbonne Üniversitesi’yle iş birliğiyle Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek International Executive MBA programını düzenledi. Toplam 18 ay süren resmi yüksek lisans programına Eylül 2022’de başlayan katılımcılar, tez aşamasına geçti. Türkiye ve yakın coğrafyadaki lider firmaların orta ve üst düzey yöneticileri, önemli aile şirketlerinin ikinci nesil yöneticileri ve genç girişimcilerden oluşan katılımcılar, 2024 yılının Mart-Nisan ayları içerisinde tezlerini savunacak ve Mayıs 2024’te de mezuniyet töreni için Paris Sorbonne Üniversitesi’ne gidecek. Yeni döneminde müfredatı ve kadrosu da geliştirilen programlarda, Paris’te yapılan 2 ders modülüne Prag da eklendi. 2’nci dönem eğitimleri Ekim 2024’te başlayacak programdan mezun olan katılımcılar, Paris Sorbonne Üniversitesi’nin yöneticiler için işletme yüksek lisans (Executive MBA) diplomasına sahip oluyor.

BMI Business School, International Executive MBA eğitimlerinin ikinci dönem öğrencileri de kabul edildi. 150’den fazla başvuru alan programa, başvuruların geldiği ülke sayısı da artarak, Azerbaycan, Rusya, Kazakistan, Özbekistan, Mısır, İran, Irak, Suudi Arabistan, Romanya gibi farklı coğrafyalardan katılım oldu. Türkiye dahil dünyanın farklı ülkelerinden 58 aday, mülakatlara girmeye hak kazandı. Yeni dönem katılımcılarının yaş ortalaması ise 39 olurken, profesyonel deneyimleri de ortalama 16 yıl olarak gerçekleşti. Kriterleri karşılayan 30 katılımcı, 14 Ekim 2024 itibarıyla yeni eğitim dönemine başlayacak.

Yerel Sorbonne

BMI Akademik Danışmanı ve Executive MBA Koordinatörü Dr. Emirhan Altunkaya, “Profesyonellerin yoğun iş yaşamları, kariyerlerine ara verip eğitim almak için yurt dışına çıkmalarını zorlaştırıyor. Eğitimlerinin neredeyse tamamına yakınını İstanbul’da alan katılımcılar, yurt dışına taşınmaları gerekmeden bu eğitimleri tamamlıyor. Başarılı olanlar ise global anlamda geçerliliğe ve tanınırlığa sahip, yüksek prestijli Paris Sorbonne Üniversitesi’nin resmi Executive MBA diplomasını almaya hak kazanıyor. Bu sırada hem zaman hem de maliyet açısından büyük bir yükten kurtuluyorlar. Üniversite aynı programı Paris kampüsü dışında Pekin’de ve Rio’da ve İstanbul’da yapıyor. Dolayısıyla Türkiye’ye Sorbonne Üniversitesi’nin kampüsünü açtık diyebiliriz. Hedef, Türkiye’yi bölgenin işletme okulu merkezi yapmak. 30-51 yaş aralığındaki katılımcılar arasında programın bu yılki başvurularında kadınların oranı yüzde 52 oldu” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx