Prof. Dr. İlber Ortaylı “Türkiye genelinde bir laubalilik var” diyerek sitem etti: Bunları söylediğim zaman şüphesiz bir bedel de ödeyeceğim, umurumda değil!

Prof. Dr. İlber Ortaylı, İstanbul depremi için alınmayan önlemlerden, “Madencilik doğayı tahrip eder’ diyen adamı kovacaksın” açıklamasıyla dikkatleri çeken Celal Şengör’e, madenler için tahrip edilen ormanlardan Turgut Cansever elinden çıkan binanın boşaltılmasına farklı konulara değindiği bugünkü yazısında, “Türkiye genelinde bir laubalilik var” diye yazdı.

Prof. Dr. Ortaylı, “Bunları söylediğim zaman şüphesiz bir bedel de ödeyeceğim, beni hiç rahatsız etmez, umurumda da değil. Bazı meslek erbabını temsil edenlerin cesur, ısrarcı ve enerjik olmaları gerekir” ifadelerini kullandı.

Ortaylı devamında ad şunları kaydetti:

“Eğer orman mühendislerinin bütün bu usulsüzlüklere karşı ciddi bir şekilde mücadele verdiğini, tepki gösterdiğini, rapor yayınladığını söyleyen varsa beri gelsin. Ben şahsen özür dilemekten çekinmem. Bir kişiyi konuşturup seyretmek Türk toplumunun âdetidir. Hâlbuki bu hiçbir şey ifade etmez. Modern cemiyetlerde öncü olan meslek örgütlerinin işi yürütmesi, insanları bilgilendirmeleri esastır.”

Yazının tamamını okumak için .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir