Shiba Inu Durgunluğu Bu Gelişmeyi Tetikledi! Neler Olacak?

Shiba Inu fiyatı geçtiğimiz ay boyunca büyük ölçüde durgun kaldı. Buna göre 0,00000700 ile 0,00000800 dolar arasındaki dar aralıkta seyretti. Bu uzun süreli önemli hareket eksikliği dikkat çekiyor. Ayrıca bu durum yatırımcılara zarar veriyor. Tüm adreslerin %90’ı kayıplara tanık oluyor. Buna göre Mayıs 2021’den bu yana en yüksek seviyeye işaret ediyor.

Fiyat hareketinin zorluğu

Şu anda 0,00000729 dolardan işlem gören Shiba Inu, son işlem aralığından kurtulmakta zorlanıyor. Kripto para ağırlıklı olarak aralığın alt ucuna yakın, 0,00000699 dolar civarında seyrediyor. Buna göre bu önemli destek seviyesinin potansiyel bir ihlali konusunda endişeleri artırıyor. Göreceli Güç Endeksi (RSI), yükseliş momentumunun Shiba Inu’yu 50,0 nötr işaretinin üzerindeki pozitif bölgeye itmek için yeterli olmadığını gösteriyor. RSI’ın destekleyici bir role geçmesi ufukta bir fiyat toparlanmasına işaret ediyor. Ancak bu da onu izlenmesi gereken önemli bir gösterge haline getiriyor.

Bununla birlikte, söz konusu destek seviyesinin korunamaması Shiba Inu fiyatını 0,00000656 dolara kadar düşürecek. Buna göre SHIB yılbaşından bugüne en düşük seviyelerle aynı hizaya getirecek. Bu seviyenin aşılması, 2023 için yeni bir düşük seviyenin habercisi olacak.

Durgunluğun ortasında umut

Olasılıklar Shiba Inu’ya karşı yığılmış gibi görünüyor. Ancak yatırımcıların altcoine yeniden hayat vermek için toplanabileceğine dair bir umut ışığı var. Yatırımcılar Shiba Inu’nun beklentilerini desteklemek için bir araya gelirse 0,00000800 dolara kadar potansiyel bir artış gerçekleşecek. Böyle bir hareket aynı zamanda altcoinin 50 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA) desteğini geri almasını ve geçtiğimiz ay yaşanan kayıpları telafi etmesini sağlayacak.

On-chain göstergeler daha az iyimser bir tablo çiziyor. Çünkü yatırımcılar şu anda yükseliş hissiyatını yönlendirecek önemli teşviklerden yoksun. Zararla karşı karşıya olan yatırımcıların yoğunluğu geçtiğimiz ay arttı. Buna göre tüm SHIB sahiplerinin %88’inden fazlası, Mayıs 2021’den bu yana yaklaşık 28 aydır görülmemiş bir seviye olan su altında kaldı. Zarar eden yatırımcılardaki bu artış, iyimserliğin azaldığına ve kötümserliğin arttığına işaret ediyor.

Shiba Inu arz dinamiklerindeki değişim

Arz dinamiklerindeki değişim bu eğilimin altını daha da çiziyor. Balinalar SHIB piyasasına hakim olmaya devam ediyor. Ayrıca bireysel yatırımcılar son günlerde SHIB varlıklarını önemli ölçüde azalttı. Bireysel yatırımcıların 60 milyon dolar değerinde yaklaşık 8 trilyon SHIB’i elden çıkarmasıyla kriptokoin.com olarak baktığımızda balinalar şu anda 623 trilyon SHIB’e eşdeğer olan toplam dolaşımdaki arzın %63,5 gibi önemli bir kısmını elinde tutuyor.

Bu dinamikler ışığında, Shiba Inu fiyatının toparlanmasının kaderi büyük ölçüde balina yatırımcılarının elindedir. Onların piyasa üzerindeki etkisi, meme coin’in yeniden canlandırılmasına yönelik bir yol çizilmesinde etkili olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx