WhatsApp güvenliği artırıyor: E-posta doğrulama özelliği

WhatsApp, son zamanlarda gizlilik konusuna daha fazla odaklanıyor. Örneğin, uygulamaya gelecek olan Alternatif Profil özelliğinden daha önce bahsetmiştik. Bu özellik, kullanıcıların yakın olmadığı kişiler için ikincil bir profil oluşturmasına olanak tanıyor ve iş ile özel hayat arasında denge bulamamış kullanıcılar için büyük bir yenilik olarak karşılandı. Şimdi ise, WhatsApp, hesap doğrulama için e-posta profil doğrulaması gibi önemli bir özelliği daha duyurdu. İşte detaylar…

WhatsApp, kullanıcıların hesaplarını telefon numarasının yanı sıra bir e-posta adresi kullanarak doğrulamalarına olanak tanıyan yeni bir seçenek sunuyor. Bu yeni seçenek, özellikle cep telefonu kapsama alanının zayıf veya mevcut olmadığı durumlar için faydalı. E-posta doğrulama süreci, kullanıcının WhatsApp hesabına geçerli bir e-posta adresi bağlamasını içeriyor.

WhatsApp güvenliği artırıyor: E-posta doğrulama özelliği

Bağlandıktan sonra kullanıcılar, altı haneli doğrulama kodunu SMS yerine e-posta yoluyla alabilirler. E-posta doğrulama, alternatif bir kimlik doğrulama yöntemi sunsa da, SMS doğrulamasının yerini tamamen almadığını belirtmek gerekir. WhatsApp hesabı açmak hala geçerli bir telefon numarası gerektiriyor. WhatsApp, kullanıcıların telefon numaraları yerine kullanıcı adları kullanarak diğerleriyle iletişim kurmalarına olanak tanıyacak bir kullanıcı adı özelliği üzerinde de çalışıyor.

Bu özellik, Telegram’daki gibi, kullanıcıların telefon numaraları yerine kullanıcı adları kullanarak iletişim kurmalarını sağlayacak. Kullanıcı adı özelliği hala geliştirme aşamasında ve tam işlevselliği henüz belirlenmemiş. Ancak, WhatsApp kullanıcıları için ek bir gizlilik katmanı sunabilir potansiyel olarak.

E-posta doğrulama özelliği şu anda WhatsApp uygulamasının 23.24.70 sürümünde iOS kullanıcıları için yayınlanmaya başladı. E-posta doğrulamayı kullanmak için kullanıcılar, Ayarlar sekmesine gidip, Hesap seçeneğini ve ardından E-posta Adresi’ni seçebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx