Yargı’da Ilgaz parçaları birleştirdi, Ceylin duyduklarına inanamadı! Gerçek herkesi şoke etti

MUSA CAN ÇAYAN- Başrollerinde Kaan Urgancıoğlu ve Pınar Deniz’in paylaştığı, kadrosunda Uğur Polat, Cezmi Baskın, Zeyno Eracar, Uğur Aslan, Arda Anarat, Pınar Çağlar Gençtürk, Nilgün Türksever, Onur Özaydın, Beren Nur Karadiş, Zeynep Atılgan ve Merve Ateş gibi isimlerin yer aldığı Yargı 84’üncü bölümüyle ekrana geldi. Diziden öne çıkanlar şu şekilde:

 

‘ÇOK AŞIKSIN SEN’

Ceylin ifade odasında gizlice Ilgaz ve İclal savcıyı dinliyordu. Mustafa’nın ölüm haberini getiren Fırat da Ceylin’i görünce haber veremeden yanında bekledi. Ceylin’in bakışlarını gören Fırat, “Çok aşıksın sen he, vallaha. O da sana…” dedi.

İCLAL ÖĞRENDİKLERİ KARŞISINDA SİNİRLENDİ

Gizli tanığın öldüğünü öğrenen Ilgaz sinirlenerek Eren ve Fırat’a yüklendi. Fırat bir gizli tanığın olduğunu Ceylin’e söylediğini itiraf etti. Kubilay ilaçların hangi eczaneden alındığını öğrendiğini, Ceylin ve Yekta’nın eczane kayıtlarını sildiğini İclal’e söyledi. Ilgaz tam telefonla Ceylin’i aradığında İclal yanına gelerek çok sert konuştu.

PARLA, MERDAN’A YARDIM EDİYOR

Merdan, Kadir Adarlı’nın mağdur ettiği kızlara aldığı parayı dağıtmada kararlı. Parla dedesine yardım ederken Osman kızının bu olaya dahil olduğu için tedirgin oldu. Parla babasına kendisi için tedirgin olması gerektiğini onun sadece müvekkiline yardım etmeye çalıştığı ifade etti.

ILGAZ, İCAL İLE YAŞADIKLARINI ANLATTI

Eren ile Ilgaz yemek yerken Eren, İclal’le aralarındaki zıtlığın sebebini sordu. Ilgaz, “Bunun battığı bir dosyadan ötürü babasını öldürdüler. Bende Bitlis’e tayin olmuştum. Dosyayı bana verdiler, kaçtı katil. Belki de zaman aşımına uğramıştır. Bundan ötürü bir tatıklık var işte.” cevabını verdi.

‘FEYYAZ YA DA CENNET İKİSİNDEN BİRİ YİĞİT’İ ÖLDÜRDÜ’

Ilgaz, ölen çocuk Yiğit’in amcası Feyyaz’ın dışarıdan birisiyle konuştuğunu öğrendi. Feyyaz’ı sorguladıktan sonra Ilgaz, Eren’e “Bu Feyyaz içerdeyken birisi onun için birini öldürdü. Bu Feyyaz’ın çevresi kimdir değildir öğrenin bakalım.” dedi. Ilgaz parçaları birleştirdikten sonra, ‘Feyyaz ya da Cennet ikisinden biri Yiğit’i öldürdü’ ifadelerini kullandı. Tuğçe, Mustafa’nın kız arkadaşlarına attığı mesajları buldu. Ilgaz’ın teorisi doğru çıktı.

ZÜMRÜT, OSMAN’I ÇAĞIRDI

Osman taksicilik yaparken Zümrüt’ün telefonu geldi. Zümrüt bir kaç kutu vererek bir adrede ulaştırmasını istedi. Osman kutuları bıraktıktan sonra Zümrüt’ün yanına gelerek ‘Beni bunun için mi çağırdın’ dedi. Zümrüt’te, ‘Kapı ardına kadar açık, gireceksen eğer. Aylin’siz. Var mısın?’ ifadelerini kullandı. Osman cevap veremedi.

GERÇEK ŞOKE ETTİ

Ilgaz ifade odasından çıktıktan sonra Cennet, Yiğit’i Feyyaz’ın öldürdüğünü söyledi. Ceylin duyduklarından sonra çıldırdı. Feyyaz da Eren’e itirafta bulunmak istedi. Feyyaz şu ifadeleri kullandı:

Hanımla kavga edince öyle Cennet’lere inmiştim. Işığıda kapatmıştık. Sonra Yiğit geldi bizi gördü. Önce biraz kızdı vurdu Yiğit’e sonra boğazını sıktı çocuğun, bastırdıkça bastırdı. Alamadım oğlanı. Sonra güç bela aldım oğlanı üstünden yastığı kaldırdım baktım ‘Yiğit oğlum aslanım dedim’ ses gelmedi. Sonra aşağıya götürdüm bodruma bir ses geldi. Kimsin nesin diye sordum hiçbir yanıt gelmedi. Ben öldürmedim sadece taşıdım.

FEYYAZ DERNEKTEN BAHSETTİ

Suçları ortaya çıkan Feyyaz, gizli tanığı öğrendikten sonra avukatı Ozan’la görüştüğünü kim olduğunu öğrenmesini istediğini belirtti. Avukatında bir dernek var onlara sana iyilik yapar ama para istemezler sonra senden de iyilik isterler dediğini ve Mustafa’nın böyle öldüğünü ifade etti.

OSMAN BOŞANMAK İSTEDİĞİNİ SÖYLEDİ

Parla yeni evine taşınırken herkes ona yardım ediyordu. Aylin kızının yeni ve yeni ev arkadaşından ötürü tedirginken memnun olduğunu ifade etti. Evden ayrıldıklarında Aylin söylenmeye devam ediyorken Osman bir anda boşanmak istediğini dile getirdi.

ÇINAR İÇİN ALAN DARALIYOR

Ilgaz odasına gelip dosyasını kontrol ettiğinde gizli tanığın olduğu zarfın açık olduğunu fark etti. Kimin odasına girdiğini sorarken Çınar’ın onu görmek için yanına geldiğini öğrendi. O dakikalarda İclal savcının odasına gelen Kubilay amir, Çınar’ın eczaneyi ziyaret ettiğini ifade etti. Ilgaz kamera kayıtlarını izleyince Çınar’ın odasına girdiğini gördü

‘ŞU AN KURTARDIĞIMIZ SEN DEĞİLİN’

Yekta ve Ceylin, Efe’nin yardımlarıyla Çınar’ı buldu. Eren’den telefonunu takip ettiren Ilgaz’da Maltepe’ye geldi. Ilgaz karavanlar arasında dolaşırken Ceylin, Çınar ve Yekta konuştu. Ilgaz doğru karavana yönelirken Ceylin ve Ilgaz, Çınar’ı kaçırıyorlardı. Çınar’ın bırakın beni teslim olayım sözlerine Yekta, “Şu an kurtardığımız sen değilsin, Ceylin.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx